MISTRZOSTWO WROCŁAWIA PIŁKARZY X LO

MISTRZOWIE WROCŁAWIA 2016 r. Piłkarze X LO.

 

27 stycznia odbył się finał Mistrzostw Wrocławia w piłce nożnej halowej chłopców.

W grach ćwierćfinałowych spotkaliśmy się w pierwszym meczu z ZS nr 23, mecz pewnie wygraliśmy 2:0 po golach (Korsaka x 2). Po tym spotkaniu czekał na nas trudniejszy rywal czyli reprezentacja IX LO. Zwycięstwo przyszło trudno, przegrywaliśmy 0:1, ale chłopcy pokazali charakter i strzelili dwa gole (Jasiński i Łazorczyk).Ostatni mecz w grupie to już formalność, ponieważ mając dwie wygrane w grupie już mieliśmy zagwarantowaną grę w półfinale Mistrzostw Wrocławia. Chłopaki dali pokaz dobrego football’u, wygrywając 3:2 z I LO po bramkach Jurasika, Wiórko i Podziemskiego. Zajmując I miejsce w grupie B w grze o półfinał Mistrzostw, trafiliśmy na drugi zespół grupy A, czyli ZSTiE.

Wygrana 3:1, po kolejnych bramkach Łazorczyka x2, Jasińskiego, dała nam upragniony FINAŁ. Tam czekał na nas faworyt, czyli ZS nr 4 – klasa o profilu piłkarskim (ŚLĄSK).

Mecz finałowy ułożył się dla nas bardzo dobrze. Po golach Jasińskiego i Korsaka prowadziliśmy 2:0. Jednak Śląsk nie odpuszczał i po naszej chwilowej dekoncentracji i rozprężeniu straciliśmy dwie bramki. W regulaminowym czasie gry było 2:2, tak więc o zwycięstwie w finale Mistrzostw Wrocławia zadecydowały rzuty karne. Wygraliśmy je pewnie wynikiem 2:1, po wspaniałych obronach naszego bramkarza Mateusza Kasprzyka.

 

Brawo chłopaki! Pokazaliście klasę na boisku i poza nim. Wasza przygoda z piłką nie kończy się, wspólnie z reprezentacją naszych piłkarek będziecie reprezentować nasze Liceum w Mistrzostwach Strefy Wrocławskiej.

 

Skład reprezentacji X LO

  1. M. Kasprzyk     – kl. 2d
  2. K. Pechan       – kl.3b
  3. Ł. Łazorczyk   – kl.3a
  4. D. Kyrcz           – kl.3e
  5. B. Wiórko         – kl.3e
  6. M. Podziemski – kl.3b
  7. K. Grzelak       – kl.3b
  8. M. Jurasik       – kl.2e
  9. E. Korsak         – kl.1a
  10. P. Jasiński       – kl.1a

Trener: M. Herezo