Przegląd Uczniowskich Etiud Filmowych – sukces naszych uczniów

III Przegląd Uczniowskich Etiud Filmowych odbył się 2 grudnia 2015 w kinie Nowe Horyzonty. Było to zwieńczenie rocznej pracy, trudnej, lecz bardzo satysfakcjonującej. Uczniowie szkół wrocławskich przez cały rok uczestniczyli w Fakultecie Filmowym, powołanym w ramach programu edukacyjnego Młodzi Obywatele Kultury. Zajęcia prowadzone były przez panią Agnieszkę Opyt. Uczniowie brali udział w zajęciach na planie filmowym serialu, poznali każdy etap realizacji filmowej, a następnie sami tworzyli etiudy filmowe – dokumentalne, fabularne i animowane. W programie Przeglądu znalazło się dziesięć najlepszych filmów. Nie mogło wśród nagrodzonych zabraknąć uczniów Dziesiątki, którzy co roku odnoszą sukcesy w dziedzinie filmu:

Marta Kozłowska, Aleksandra Giżewska, Katarzyna Pikuła z klasy IIIF za film „Nie warto”,

Julia Sikorska z klasy IIIF za film „Humbug”

Zofia Czemarmazowicz z klasy IIF za teledysk do utworu Amy Winehouse

Adam Bystry z klasy IIF za film „Wrocławski motocross”

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!