Koszykarze w finałach strefy Wrocław-Wschód!

Dzisiejszym zwycięstwem nad III LO 48:9 nasi koszykarze zapewnili sobie awans do finałowej „czwórki” najlepszych drużyn szkolnych w strefie Wrocław-Wschód! Chłopcy w tym meczu zaprezentowali bardzo dobrą, szybka koszykówkę. Zagrali konsekwentnie w obronie, demonstrując często przechwyty i jednocześnie potrafili być skuteczni w ataku. Na słowa uznania zasłużyła cała drużyna. Zmiennicy pierwszej piątki, kiedy wchodzili na parkiet dawali z siebie wszystko nie dopuszczając do strat punktowych. A może dodatkowym dopingiem pomogła Pani Dyrektor – obiecując, że jak chłopcy wygrają znajdzie fundusze na nowe koszulki! Mecz rozpoczęliśmy w składzie: Marcin Czerwiński (15 pkt.), Michał Zagrodnik (13), Jacek Kostrzewa (11), Mateusz Sularz (9) i Szymon Górny. Na zmiany wchodzili: Michał Majgier, Piotr Jasiński i Marek Kobryn.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad EZN 66:29 (w składzie: Czerwinski, Kostrzewa, Sularz, Zagrodnik, Krystian Koczur, Majgier, Jasiński, Górny, Jakub Oparowski i Grzegorz Górka) mecz z „Trójką” dał nam już awans do finału. O pierwszym miejsce w grupie decydował drugi dzisiejszy – z faworyzowaną drużyną IX LO. Mimo walki i ambicji (w pierwszej kwarcie prowadziliśmy 14:7) musieliśmy uznać wyższość „Dziewiątki” 36:47. Szkoda, że w tym meczu nie mógł zagrać Krystian Koczur – zmogła go choroba i Grzegorz Górka (?). Do meczu przystąpiliśmy w składzie: Michał Zagrodnik (20), Marcin Czerwiński (11), Mateusz Sularz (3), Jacek Kostrzewa (2) i Szymon Górny, Michał Majgier, Piotr Jasiński, Marek Kobryn.

Finał strefy odbędzie się w naszej szkole w przyszły piątek – 18 grudnia. Zapraszając na ciekawe mecze liczymy na wsparcie naszych kibiców! Również mam nadzieję na dalszą współpracę ze znakomitym i solidnym teamem dziewcząt pomagających w organizacji turnieju – obsługa tablicy świetlnej i prowadzenie protokołu czyli Natalii Orczykowskiej III D, Dominiki Gedeckiej III D i Agnieszce Kuczborskiej II A!