Edukacja teatralna 2014/2015

Edukacja teatralna młodzieży prowadzona jest w X LO niemal od zawsze i ma ogromne tradycje.

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie X LO pod opieką p. Małgorzaty Jakubek uczestniczyli w kilku wieczornych spektaklach we wrocławskich teatrach. Sezon rozpoczęliśmy przedstawieniem „Gałgan” we Wrocławskim Teatrze Współczesnym (kl. II C, III B, III F). Potem uczestniczyliśmy w premierowym spektaklu „Radio Armageddon” (w tym samym teatrze) wg powieści Jakuba Żulczyka (kl. I B, II C, III B, III F). W lutym na deskach Teatru Polskiego obejrzeliśmy „Burzę” Szekspira (kl. I B, II C, III B, III F). W maju zaproszeni do Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Bibliotekarzy i Animatorów Kultury zobaczyliśmy „Zabawy przyjemne i pożyteczne … ciąg dalszy” Tadeusza Różewicza (kl. I B, II C). Sezon zakończyliśmy w czerwcu w Teatrze Współczesnym przedstawieniem „Zapiski z nocnych dyżurów” wg książki Jacka Baczaka (kl. I B, II C). Uczniowie brali też udział w spotkaniu z aktorami (po spektaklu „Radio Armageddon”).

Wszystkie przedstawienia zostały omówione. Po spektaklu w każdej klasie jest czas na dyskusję, dzielenie się wrażeniami, na analizę koncepcji reżysera i rzetelną ocenę przedstawienia. Najbardziej nietypowa dyskusja miała miejsce w foyer Teatru Współczesnego po „Zapiskach z nocnych dyżurów”. Nawet nie zauważyliśmy, że inni widzowie opuścili już budynek teatru.

Zdjęcia wykonali: Jakub Czech (2 C), Agata Wach (2 C) i Sandra Iwańczuk (3 F).

Małgorzata Jakubek