III DEF w mistrzowskich koszulkach.

W pierwszy dzień wiosny 21 marca 2014 r. w finałowym meczu naszych mistrzostw III DEF po pasjonującej walce pokonała młodszych kolegów z I AD 34:32! Pierwsza połowa to dominacja III DEF – 17:7. Następne dwie kwarty to ambitna gra pierwszoklasistów (8:13 i 9:12) i w konsekwencji dojście na 2 punktów różnicy. Ostatnie 2′ to pasjonująca walka o każdą piłkę. Na 1,2″ przed końcowym sygnałem koszykarze I AD poprosili o czas na taktyczne przygotowanie ostatniej akcji. III DEF konsekwentnie uniemożliwiła rozegranie piłki pierwszakom i to oni po gwizdku sędziego – Radosława Bołtucia (naszego absolwenta) – mogli cieszyć się ze zwycięstwa! Dla zwycięzców punkty zdobyli: Bartek Świtoń 14, Jakub Noganowicz 9, Kamil Łata 7, Dominik Wojteczek i Kamil Łata po 2 a Jan Marzec, Adrian Żak, Zbysław Domagała i Krystian Janik bez punktów. Dla I AD: Krystian Koczur 11, Jacek Kostrzewa 10, Michał Zagrodnik 8, Marcin Czerwiński 3, Miłosz Wojciechowicz, Bartosz Bednarczyk i Kacper Wiencławski bez punktów.
Gratulujemy zwycięzcom i pokonanym! Mecz był na miarę finału!
Dziękuję Pani Dyrektor Ewie Piwnik za udział w uroczystości wręczenia nagród.
Dziękuję fundatorom nagród – Radzie Rodziców naszej szkoły oraz Pizza Station i innym przekonanych do sponsoringu przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Mariuszowi Boguckiemu!
Dziękuję sędziom – Radkowi Bołtuciowi oraz zawsze solidnych dziewcząt z I D obsługujących stolik – Paulinie Pruszkiewicz, Natalii Orczykowskiej – tym razem zastępującej chorą Victorię Gnahou.
Dziękuję za fajną atmosferę całego turnieju i zapraszam w przyszłym roku do naszych mistrzostw!