II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH WROCŁAWIA !!!

KOLEJNY SUKCES REPREZENTACJI XLO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ!

16 grudnia 2013r. w hali MOS nasza reprezentacja obroniła tytułu wicemistrzyń Wrocławia z poprzedniego roku zajmując II miejsce w halowych Mistrzostwach Wrocławia.

Naszą szkołę reprezentowały następujące zawodniczki:
1.      Gabrysia Gawron – kl. 3c – bramkarz
2.      Dominika Zalewska – kl. 3a – bramkarz
3.      Karolina Przybył – kl. 2f – obrona (2 gole)
4.      Laura Tokarz – kl. 1a – pomocnik (2 gole)
5.      Daria Wawryk – kl. 3c – napastnik (7 goli)
6.      Agnieszka Stachurska – kl. 3d – napastnik (3 gole)
7.      Dominika Kołbuc – kl. 2e – obrona
8.      Magda Rozwadowska – kl. 2e – pomocnik
9.      Magda Kaczorowska – k. 3d – niegrający kapitan zespołu

Do turnieju dziewczyny przystąpiły w smutnych nastrojach, bowiem 2 tygodnie temu kapitan naszego zespołu – Magda Kaczorowska odniosła kontuzję (zerwane więzadło krzyżowe) i nie mogła wesprzeć naszej reprezentacji. Jednak to nie załamało naszych ambitnych dziewczyn, które podjęły walkę od pierwszego meczu. Rozstawiono nas w grupie C, gdzie trafiliśmy na silny zespół II LO i ZS Gastronomicznych. Pierwszy mecz z II LO wygraliśmy wynikiem 2:0 a drugi mecz z ZS Gastronomicznych – 3:0. Te dwa zwycięstwa pozwoliły awansować nam do ćwierćfinału, gdzie trafiliśmy na drugi zespół z grupy A, czyli VII LO. Mecz z pozoru łatwy, ponieważ zdobyliśmy gola już w 1 minucie, jednak potem wiele niewykorzystanych sytuacji bramkowych pozwoliło VII LO zdobyć bramkę z rzutu wolnego i mieliśmy nerwowe 4 minuty do końca. Dalej dziewczyny z naszej reprezentacji nie potrafiły ulokować piłki w siatce i mecz skończył się rezultatem 1:1. Sędzia zarządził rzuty karne (strzelały po trzy zawodniczki z każdego zespołu). I tutaj psikus, bo wszystkie zawodniczki trafiły w bramkę i był remis 3:3. Potem strzelały kolejne zawodniczki, do pierwszego zdobytego gola i po 8 trafieniach dalej był remis 6:6.  Sędzia zarządził kolejną serię rzutów karnych i strzelały te same zawodniczki co w pierwszej serii. Dla LO X trafiła Daria Wawryk a odpowiedziała zawodniczka VII LO i znów był remis. Wtedy do piłki podeszła Karolina Przybył i zdobywa kolejnego gola a nasza wspaniała bramkarka obroniła strzał zawodniczki z VII LO i trafiliśmy do finału, który rozgrywany był systemem każdy z każdym.
Zagrały zespoły:
–         Szkoła Mistrzostwa Sportowego – LO X – wynik: 3:0
–         Szkoła Mistrzostwa Sportowego – ZS 25 – wynik: 3:0
–          X LO – ZS 25 – wynik: 2:0
Wynik ostatniego meczu jest o tyle ważny, że oprócz satysfakcji zajęcia II miejsca w Mistrzostwach Wrocławia, będziemy reprezentowali Wrocław razem z SMS-em w Mistrzostwach Strefy Wrocławskiej.
W ubiegłorocznym finale grała ta sama trójka finalistów.
Składam dziewczynom serdeczne gratulacje z wywalczonego dzisiaj II miejsca, a tytuł dedykujemy Kaczce (Magdzie K.), której życzymy szybkiego powrotu do piłki!