Finał XIX edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2023

Dnia 05 kwietnia 2023 roku  w naszej szkole odbył się Finał XIX Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2023. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Wrocławia oraz wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Wszystkie etapy organizujemy we współpracy z Politechniką Wrocławską oraz Wydziałem Fizyki i Astronomii  Uniwersytetu Wrocławskiego.

                W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z różnych szkół ponadpodstawowych, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące  ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii. Prezentacje 10  finalistów konkursu oceniało jury w składzie:

Przewodniczący:

  • mgr Beata Krywult – Szczudło  – W-ce dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr X

Członkowie jury:

  • dr hab. Ewa Dębowska, emerytowana profesor UWr  – przewodnicząca  Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego,
  • mgr Helena Nazarenko – Fogt – wieloletni nauczyciel fizyki w LO nr X oraz współtwórca konkursu,
  • dr hab. Agnieszka Ciżman, profesor PWr  – z Katedry Fizyki Politechniki Wrocławskiej,
  • dr inż. Mirela Kaczmarek  – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej  na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, autorka zadań II etapu konkursu,
  • dr Paweł Preś  – z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą  konkursu oraz nagrodę główną XIX edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz  2023 otrzymał:

      Szymon Nowicki  z Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu  który zaprezentował pracę na temat:  „Skąd się bierze „siła” uderzenia?”

LAUREATAMI zostali:

   Kinga Diug z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Oławie,

   Katarzyna Jakowinicz z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Oławie,

   Hubert Berlicki z Liceum Ogólnokształcącego Nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu,

Szymon Nowicki otrzymał  „INDEKS POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ” oraz „INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO”  na kierunkach: astronomia, fizyka oraz Informatykę stosowaną i systemy pomiarowe oraz nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej i Wydział Fizyki i Astronomii  Uniwersytetem Wrocławskim oraz słuchawki bezprzewodowe, nauszne Sennheiser HD 450 BT ufundowane przez Departament Edukacji.

Wszyscy pozostali laureaci  otrzymali „INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO” na kierunkach: astronomia, fizyka oraz Informatykę stosowaną i systemy pomiarowe oraz nagrody rzeczowe m.in. słuchawki bezprzewodowe, douszne JBL ufundowane przez Departament Edukacji i nagrodę książkową oraz bon podarunkowy do empiku.

   Agata Gut z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu  otrzymała nagrodę publiczności  (Słuchawki bezprzewodowe JBL ufundowane przez Departament Edukacji) .

Tytuł finalisty otrzymali:

Oliwier Lechnik – Liceum Ogólnokształcące Nr X im. Stefanii Sempołowskiej, Wrocław

Szymon Lisik – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Dzierżoniów

Agata Gut  – Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej, Wrocław

Krzysztof Staroń – Elektroniczne Zakłady Naukowe, Wrocław

Jakub Wieczorek  – Alternatywne Liceum Ogólnokształcące, Kłodzko

Igor Hańczaruk – Liceum Ogólnokształcące Nr IX im. Juliusza Słowackiego, Wrocław,

Finaliści konkursu otrzymali nagrodę książkową ufundowaną przez Departament Edukacji.

Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.

Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z nauczycielami, kolegami oraz uczniami z naszej szkoły i szkoły podstawowej wysłuchali wykładu, który poprowadziła pani dr hab. inż. Agnieszka Masajada z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej pt.  „Sztuczki Światła”.

Uczestnikom dziękujemy za udział a  nauczycielom i pracownikom uczelni za ciężką i sprawną pracę.

Dziękuję również uczniom klasy III E za pomoc w organizacji i prowadzeniu gali finałowej XIX Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2023.

                                                                                                  Małgorzata Kajser – Stysiak (organizator konkursu)