Zgłoszenia do 54. Olimpiady Krajoznawczej do 10 lutego 2023

Zbliża się czas zgłoszenia udziału szkół podstawowych i ponadpodstawowych do tegorocznej 54. Olimpiady Krajoznawczej.
Wszystkie formularze i regulaminy w poprzednim poście w zakładce Olimpiada Krajoznawcza.
Olimpiada została objęta podobnie jak w poprzednich latach patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz patronatem Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego. W naszej szkole organizujemy konkurs od wielu lat przy współpracy wielu osób i różnych instytucji i organizacji. Są to przewodnicy z Klubu Przewodników i Pilotów PTTK „Rzepiór” i przewodnicy ze Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich. Są to również członkowie Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego.
Dwie ostatnie edycje odbyły się w trudnym czasie stanu epidemiologicznego, więc i formuła była troszeczkę inna. W tym roku powracamy do tradycyjnego przebiegu konkursu, czyli konkurs, wykład i wręczenie dyplomów w jednym dniu. Uczestnicy olimpiady będą rozwiązywali indywidualnie testy z wiedzy krajoznawczej i topograficznej, a następnie będą rozpoznawali slajdy z atrakcjami turystycznymi Dolnego Śląska.

Poniżej trochę zdjęć z poprzedniej 53. edycji. Chciałabym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim współorganizatorom za poprzednią edycję.

Przed nami 54. Olimpiada Krajoznawcza, do udziału w której serdecznie zapraszam.

W imieniu organizatorów

Agnieszka Duda