Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego oraz Festiwal sztafet lekkoatletycznych w Oleśnicy

W dniu wczorajszym reprezentacja X LO wspaniale zainaugurowała Sportowy Rok Szkolny 2021/22.
W Oleśnicy miało miejsce wydarzenie wręczenia wyróżnień najlepszym szkołom na Dolnym Śląsku za sportowe zmagania w roku ubiegłym. Dziesiątka uplasowała się na podium zajmując III miejsce. Wśród najlepszych znalazły się na I miejscu – LO nr I Legnica, II miejsce – LO nr III Wrocław, IV – SMS Junior Wrocław, V – LO nr XVII Wrocław, VI – LO nr IX Wrocław.
Podczas wręczenia nagród sportowcy najlepszych szkół zmagali się na bieżni, podejmując rywalizację w sztafetach lekkoatletycznych. Nasi reprezentanci w składzie: Emilia Żabska, Julia Pińkosz, Paweł Basiński oraz Hubert Szczerba byli bezkonkurencyjni w sztafecie mieszanej 4x200m. Deklasując przeciwników zdobyli tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Kolejne sukcesy przypadły sztafetom damskim „dziesiątki”. Dziewczęta w składzie: Emilia Żabska, Julia Pińkosz, Maja Kutek oraz Joanna Banasiak zdobyły wicemistrzostwo w sztafecie 4x100m oraz w sztafecie szwedzkiej.
Panowie w składzie: Paweł Basiński, Hubert Szczerba, Mateusz Kępa oraz Dominik Syposz zdobyli IV miejsce w sztafecie 4x100m, natomiast w sztafecie szwedzkiej pierwsza zmiana (Paweł z Hubertem) okazała się „za szybka”, panowie nie zdołali przekazać sobie pałeczki i na całe szczęście nie doszło do kontuzji, jedynie do zderzenia i efektownej wywrotki.
Wszystkim zawodnikom należą się brawa i wielkie gratulacje za sportową postawę i zaangażowanie.
Trzymajcie kciuki za kolejne sukcesy!