Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania

13 marca 2021 z udziałem prawie 200 zawodniczek i zawodników odbyły się w Poznaniu Otwarte Mistrzostwa na Ergmetrach Wioślarskich. Wśród reprezentantów klubu PEGAZ znależli się uczniowie klas wioślarskich naszej szkoły. Fantastycznie wypadła, debiutując w kategorii juniorek wagi lekkiej, Oliwia Zakrzewska zajmując drugą lokatę.

Niemniej euforystyczny był występ młodej uczennicy klasy 1a, debiutującej w wioślarskich zawodach – Magdaleny Wojtowicz, która w licznie obsadzonej konkurencji juniorek młodszych zdobyła brązowy medal!

Szkolne koleżanki Magdy uplasowały się kolejno: Julka Wiśniewska – 11 miejsce, Julia Żyła – 12 miejsce, Marcelina Dębska – 22 miejsce i Klara Bartnik 30 meijsce.

W mistrzostwach debiutowali i inni nasi uczniowi klasy 1a: Oskar Lofek zajął 10 miejsce, Tomasz Andrys 17, Wojtek Zajączkowski – 22, Tymon Rydel 24 i Piotr Frąc 27 miejsce.

Wśród starszych juniorek na dobrej, piątej pozycji wyścig ukończyła Martyna Szewczyk z klasy 2a a jej klasowa koleżanka – Paulina Zdanowicz zajęła 17 pozycję.

W kategorii lekkiej startowali uczniowie klas 2: Mateusz Kępa zajął 5 a Igor Malinowski 7 miejsce.

Gartulacje za udane debiuty i poprawianie życiowych wyników!