Wycieczka 3d do Barda

W dniach 19 – 21 września 2018r. klasa 3d wraz z wychowawcą i p. Małgorzatą Juźwin przebywała na wycieczce w Bardzie. Celem wyjazdu była edukacja regionalna z elementami obozu naukowego z matematyki.

Po przyjeździe do Barda udaliśmy się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zobaczyliśmy Bazylikę Mniejszą, muzeum oraz słynną szopkę..

Po obiedzie udaliśmy się na pieszą wycieczkę w Góry Bardzkie, podczas której poznaliśmy historię tamtejszego osuwiska sklanego oraz podziwialiśmy piękną panoramę miasta.

Po powrocie do ośrodka zjedliśmy pyszną kolację, po której odbyły się zajęcia integracyjne, sportowe, naukowe oraz ognisko

Drugiego dnia wraz z przewodnikiem wybraliśmy się do Kopalni Złota oraz Średniowiecznego Parku Techniki w Złotym Stoku. Po powrocie i kolejnym smacznym obiedzie mieliśmy zajęcia terenowe tzn. podchody. Tego dnia również odbyły się zajęcia naukowe, sportowe i integracyjne.

Trzeciego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na kolejną pieszą wycieczkę, tym razem na Wzgórze Różańcowe. Po obiedzie wróciliśmy do Wrocławia.