Klasa 3 B na Salonie Maturzystów

Uczniowie klasy 3 B już we wrześniu rozpoczęli intensywne przygotowania do matury. 11 września 2018 r. wraz ze swoją wychowawczynią, p. Małgorzatą Jakubek, udali się do Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej na Salon Maturzystów Perspektywy 2018, gdzie uczestniczyli w spotkaniach z ekspertami OKE:

• p. Małgorzatą Kosińską – Pułką („Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z języka polskiego?”),
  • p. Mieczysławem Fałatem („O sposobach przygotowywania się do obowiązkowej matury z matematyki”),
  • p. Wacławem Suskim („O przygotowaniu się do egzaminu z przedmiotów dodatkowych – Wybieram historię”).

Uczniowie zapoznali się także z arkuszami OKE oraz z ofertą rekrutacyjną wyższych uczelni we Wrocławiu i w Poznaniu. Otrzymali również wydane przez organizatora wydarzenia (wydawnictwo Perspektywy) „Informatory dla maturzystów 2019”, w których opisane zostały zasady przyjęć na wszystkie uczelnie w Polsce.

Małgorzata Jakubek