UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18

W  dniu 22 czerwca 2018 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość przygotowaną przez uczniów klasy 1a poprowadzili Zuzanna Pakuszyńska i Mateusz Wojakiewicz.
W pierwszej części głos zabrała pani Małgorzata Kaźmierska – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr X.
Pani dyrektor przedstawiła najważniejsze sukcesy i osiągnięcia uczniów klas pierwszych i drugich w bieżącym roku szkolnym.  
Wśród nich na uwagę zasłużyły:
Nagrody i wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie „Dbam o życie”,
II miejsce we Wrocławskim Konkursie Wiedzy o savoir-vivrze „Bon ton, czyli jak być damą? Jak zostać dżentelmenem?”,  
II miejsce w XII Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej,
II miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o USA „Zoom in on America Challenge” ,
III miejsce w VIII wojewódzkim konkursie recytatorskim Fundacji Pax et Bonum pod hasłem “Matka”,
I miejsce w konkursie „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956” w kategorii praca multimedialna,
Tytuł laureata Konkursu „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” – „Tajemnice karbońskich lasów” ,
II miejsce w konkursie recytatorskim „Poezja światowa XVII wieku” Tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie” ,
I miejsce w VI Powiatowym Konkursie o Wrocławiu w j. angielskim w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia,
I miejsce w projekcie „DELL EMC CHALLENGER” w ramach Ligi Niezwykłych Umysłów,
Złoty Medal w Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska w LA,
II miejsce w kategorii kobiet w klasyfikacji ogólnopolskiej i I miejsce w programie „Wrocław Koduje 2.0”.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za pracę i sukcesy oraz nauczycielom za opiekę i wsparcie dla rozwijania młodych talentów. Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli w tym roku szkolnym świadectwo z wyróżnieniem oraz tradycyjnie już nagrody dla uczniów o stuprocentowej frekwencji.
W kolejnej części uroczystości przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły, pani  Alicja Stec  i pan Robert Nowicki, wręczyli nagrody dla uczniów klasy pierwszej  i klasy drugiej, którzy oprócz wysokiej średniej odnosili sukcesy w wielu konkursach.
Następnie Rodzice złożyli na ręce pani dyrektor Małgorzaty Kaźmierskiej i pani dyrektor Ewy Piwnik podziękowania dla wszystkich nauczycieli za pracę w roku szkolnym 2017-2018.

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego  była też okazją do wielu podziękowań ale i też do pożegnań. Po wielu latach pracy na stanowisku dyrektora i wicedyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr X zakończyła swoją kadencję pani dyrektor Małgorzata Kaźmierska. Podziękowała ona za te wszystkie lata pracy.
Pani dyrektor Małgorzata Kaźmierska  otrzymała od nauczycieli, rodziców i  uczniów ogromny kosz z czerwonymi różami.
Do tego dołączone były serdecznie życzenia:

Praca z Panią była dla nas zaszczytem i radością. Przez wiele lat była Pani naszym przewodnikiem i opiekunem, który całe swoje serce oddał szkole. Stworzyła tu Pani przyjazne, pełne ciepła i bezpieczeństwa miejsce, do którego przychodziło się bardzo chętnie i z przyjemnością.
Dziękujemy Pani za wspieranie nas w nauce i w rozwoju osobistym, za wyrozumiałość w popełnianych błędach , za każdą pomoc w rozwiązywaniu problemów oraz dyskrecję i troskę o powierzone Pani problemy.

Życzymy  Pani Dyrektor udanych wakacji na emeryturze, sił i zdrowia do spełniania marzeń i planów, niegasnącej pomyślności i satysfakcji w życiu osobistym. 
 
Społeczność LO X

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy obecni zostali oczarowani tangiem, wykonanym przez tancerzy z klasy 1a, 2d i 1e (Daria Lasek, Kaja Snopek, Paulinka Konieczna, Marta Stec, Maciej Hofbauer, Marcel Walczak, Michał Dereniowski i Mikołaj Hofbauer). Uczniowe, rodzice i nauczyciele mogli również wysłuchać piosenek śpiewanych przez uczennice klasy 1a Edwinę von Kap-herr oraz Agnieszkę Kalisz. W drugiej części została wykonana gorąca salsa.
I tak nastąpiło TANECZNE ROZPOCZĘCIE WAKACJI….

 

Dziękuję serdecznie wszystkim zaangażowanym w zakończenie roku szkolnego.
Agnieszka Duda