„Pani Furia” – najnowsze przedstawienie Wrocławskiego Teatru Współczesnego

23 maja 2018 r. uczniowie klasy II B i I E obejrzeli najnowszy spektakl Wrocławskiego Teatru Współczesnego.  Prapremiera sztuki Grażyny Plebanek „Pani Furia” w reżyserii Krzysztofa Czeczota odbyła się 19 maja. Autorka wzięła udział w II Konkursie Dramaturgicznym „Strefy Kontaktu” (2017),dokonując autoadaptacji powieści pod tym samym tytułem, i otrzymała nagrodę za „wnikliwe rozpoznanie zagrożeń współczesnego świata”. Nagrodą było wystawienie sztuki na deskach Teatru Współczesnego.

„To jedno z najmocniejszych przedstawień tego roku. Pokazuje i dogłębnie porusza aktualne problemy nie tylko Polaków, ale wszystkich Europejczyków” – to tylko jedna z uczniowskich opinii, bo dzielenie się wrażeniami nie miało końca.

Zdjęcia: Weronika Waluchowska.

Małgorzata Jakubek