II miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o USA „Zoom in on America Challenge”

4 kwietnia 2018r. w Amerykańskim Centrum Informacji i Kultury „American Corner” we Wrocławiu odbył się międzyszkolny konkurs drużynowy z wiedzy o Stanach Zjednoczonych „Zoom in on America Challenge” zorganizowany przez American Corner i Konsulat Generalny USA w Krakowie. II miejsce dla naszej szkoły wywalczyli: Piotr Przerwa z kl. IIe i Mateusz Wojakiewicz z kl. Ia. Nasi reprezentanci wykazali się nie tylko dużą wiedzą z zakresu historii i kultury USA, ale także doskonałą znajomością języka angielskiego, którą mogli wykorzystać również w pozakonkursowej części spotkania –  w rozmowie z panią Pammellą DeVolder, Public Affairs Officer z Konsulatu Generalnego USA.
Chłopakom należą się podwójne gratulacje, ponieważ konkurowali z 3-osobowymi drużynami z innych liceów i gimnazjów (niestety z przyczyn losowych nie zasiliła naszej drużyny Kornelia).
Zatem intensywne przygotowania do konkursu, umiejętności językowe oraz wiedza ogólna Piotra i Mateusza przyniosły wymierny efekt!

Serdecznie gratuluję!!!

Ilona Krzeszewska-Mielczarek