Wycieczka 2d do Kowar, 8 – 10.11.2017r.

W dniach 8 – 10 listopada 2017r. klasa 2d wraz z wychowawcą i p. Małgorzatą Juźwin przebywała na wycieczce w Kowarach. Celem wyjazdu była edukacja regionalna z elementami obozu naukowego z matematyki.

Po przyjeździe do Kowar udaliśmy się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejskim. Przewodnik pokazał nam starówkę i zaprosił do ratusza, gdzie mogliśmy zobaczyć salę rajców oraz salę tradycji.

Następnie udaliśmy się do miejscowego Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Przewodnik parku przybliżył nam historię obiektów, których miniatury tutaj się znajdują oraz opowiedział ciekawe legendy z nimi związane.

Po powrocie do ośrodka zjedliśmy pyszny obiad, po którym odbyły się zajęcia integracyjne, sportowe oraz naukowe.

Drugiego dnia wraz z przewodnikiem sudeckim wybraliśmy się na spacer na Skalnik. Po powrocie i kolejnym smacznym obiedzie mieliśmy zajęcia z leśniczym Nadleśnictwa Śnieżka na temat bezpieczeństwa w lesie. Tego dnia również odbyły się zajęcia naukowe, sportowe i integracyjne.

Trzeciego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Domu Kata, gdzie znajduje się Muzeum Narzędzi Tortur. Zwiedzając muzeum poznaliśmy narzędzia oraz sposoby tortur.