VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Fundacji Pax et Bonum WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI.

9 lutego odbył się w naszej szkole  VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski w ramach projektu   Fundacji Pax et Bonum   WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI. W tym roku  myślą przewodnią, wg której recytatorzy dobierali tematykę utworów było stwierdzenie: „Ziemia to najpiękniejszy ogród”.

W konkursie wzięło udział 17  uczniów z czterech wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych: z Liceum nr III,VII,X oraz z Lotniczych Zakładów Naukowych. Wszyscy w kategorii recytacja.

„Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.” W tych słowach słynny teolog Marcin Luter wyraził swój podziw dla natury, dla jej piękna i niczym nie hamowanego, wciąż odradzającego się życia. Dziś spotkamy się z poezją, w której właśnie będziecie sławić piękno  ziemi, ukazywać ją jako najpiękniejszy ogród. Tymi słowami powitała uczestników konkursu pani dyrektor Małgorzata Kaźmierska, życząc wszystkim udanego występu i radości ze spotkania z poezją.

Występy oceniało jury w składzie: pani Halina Fiećko – aktorka,  pani Małgorzata Grączewska –CK Agora, pani Magdalena Pupin – Owsiany – współorganizatorka  Międzynarodowego Festiwalu „Pax et bonum per musicam” i konkursu szkolnego pt. „Szlakiem wartości” oraz  pani Katarzyna Łaszkiewicz organizator konkursu recytatorskiego Pax et Bonum w naszej szkole.

Jurorzy przyznawali punkty w  kategoriach: dobór tekstu, dykcja, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny i  postanowili nagrodzić:

I miejsce – Nicole Tammert z LO nr X z wierszem Czesława Miłosza „Wiara, nadzieja, miłość”. Opiekun artystyczny: pani Grażyna Melska.

II miejsce – Małgorzata Tarkowska z LO nr VII z tekstem Edwarda Stachury „Gloria”. Opiekun artystyczny: pani Izabela Chaszczowska.    

III miejsce    ex aequo Kamila Rezner z LO nr X z wierszem Wisławy Szymborskiej „Jarmark cudów”. Opiekun artystyczny: pani Małgorzata Jakubek.  Anna Malicka z LO nr VII również z wierszem  Wisławy Szymborskiej ” Moralitet leśny”.  Opiekun artystyczny: pani Izabela Chaszczowska.

Wyróżnienia wg punktacji: Weronika Hariasz (LO nr VII), Dominika Budzianowska (LO nr X), Blanka Starzycka (LO nr X),  Maja Rutkowska (LO nr VII) i Barbara Juzyszyn (LO nr VII)

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

W przerwie konkursu wystąpił Sebastian Majkut w gitarowych kompozycjach Garego Moora.

Całość konkursu poprowadził Krzysztof Konieczny.