Noworoczny prezent piłkarek nożnych X LO.

Po niezwykle wyrównanej walce w Mistrzostwach Wrocławia nasze piłkarki zdobyły brązowe medale. W całym turnieju przegrały jeden mecz….

Eliminacje, które odbyły się w naszej szkole pewnie wygrały z ZSG 2:0 po golach Natalii Krej, Magda Frydlewicz i z IX LO 2:0 po bramkach Agnieszki Kaczorowskiej i Karoliny Stąśko. Walkowerem wygrały 3:0 z XV LO.

Awansowały do Mistrzostw Wrocławia do grupy B, gdzie przeciwniczkami były reprezentacje XI LO i II LO. W pierwszym spotkaniu nasze dzielne dziewczyny łatwo rozprawiły się z XI LO 4:0 – gole strzeliły A. Kaczorowska x2, M. Frydlewicz x2. Następnie czekał nas mecz z II LO. Tutaj walka trwała o każdy metr boiska, obie drużyny stwarzały sytuacje bramkowe – na zmianę z jednej i drugiej strony. Końcowy rezultat 0:0 dał nam awans z pierwszego miejsca w grupie B. Ponieważ rywalki strzeliły przedstawicielkom LO XI jedną bramkę mniej, wyszły z naszej grupy z drugiego miejsca.

W meczu decydującym o awansie do finału Mistrzostw Wrocławia przegraliśmy 0:1 z I LO.

Mecz dla naszego zespołu ułożył się niefortunnie. Było parę niewykorzystanych sytuacji strzeleckich i do tego świetnie zagrała bramkarka zespołu I LO.

Pozostała nam więc walka o brązowe medale Mistrzostw Wrocławia. Ale naszych piłkarek nie trzeba było mocno mobilizować. Podrażnione porażką dzielnie stawiły czoło LO II, które po porażce z SMS Junior spotkały się z nami po raz drugi w turnieju.

Zwycięstwo 2:1, po golach Roksany Kuraszyk i Agnieszki Kaczorowskiej (rzut karny podyktowany po brutalnym faulu na Natali Krej), dało nam upragniony brązowy medal i ogromną satysfakcję.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.SMS Junior

2.I LO

3.X LO

4.II LO

5.XI LO

6.IX LO

 

Skład naszego zespołu:

  1. Zuza Gawlińska kl.3f (Bramkarz)
  2. Agnieszka Kaczorowska kl.3d (Obrońca)
  3. Małgorzata Miklas kl.1c (Obrońca)
  4. Natalia Krej kl.1d (Pomocnik)
  5. Karolina Stąśko kl.2a (Napastnik)
  6. Weronika Trela kl.2c (Pomocnik)
  7. Magda Frydlewicz kl.3a (Napastnik)
  8. Roksana Kuraszyk kl.1a (Pomocnik

Zdjęcia podczas turnieju Natalia Januszewska kl.2c, obsługa stolika sędziowskiego podczas turnieju w naszej szkole Michał Jurasik kl. 3e.

 

Gratulacje dla całego zespołu za kolejny medal reprezentacji w Mistrzostwach Wrocawia.

 

Trener

Maciej Herezo