Czy ogłada to dobra rada? Młodzi Obywatele Kultury debatują

W grudniu w ramach Forum Dyskusyjnego Młodych Obywateli Kultury uczniowie z liceów i gimnazjów dyskutowali o dobrych manierach i kulturze obyczajów w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej. Głównymi kwestiami były trzy tematy: Czy normy obyczajowe zmieniają się na przestrzeni lat, jak było u naszych dziadków, rodziców, jak jest teraz.? Jakiego typu działania podejmować, aby przekonać osoby młode do zmiany zachowań w szkole? Jakie są różnice w sposobie komunikowania między młodszym a starszym pokoleniem? Każde zagadnienie było poprzedzone scenką lub  filmikiem. Wnioski z debaty, które młodzież wysnuła to:

1. Szanuj każdego bez względu na wiek i status.

2. Nie narzucaj własnych granic innym.

3. Nie zapominaj o zwrotach grzecznościowych.

4. Emotiokonów używaj z umiarem i wybieraj spotkania w realu, nie trać czasu na messengerze.

Naszą szkołę reprezentowali godnie i kulturalnie dyskutowali: Mateusz Sokólski, Justyna Golak, Justyna Gąsior, Jakub Sendo, Paweł Kierakowicz, Marlena Urbaniak, Maciej Michniewicz, Blanka Starzycka, Dominika Gołąb.