Działania w ramach Młodych Obywateli Kultury

W ramach działań Młodych Obywateli Kultury 22.04.16 w Imparcie (nieprzypadkowo dzień otwarcia Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Książki UNESCO) zakończyły się warsztaty Forum Pisarkiego. Zajęcia trwały ponad rok. W czasie tych spotkań młodzież mogła poznać tajniki profesjonalnego pisania prozy i publicystyki, dyskutować na temat literatury współczesnej, posłuchać i porozmawiać ze znami pisarzami i dziennikarzami tj. Jacek Inglot, Jacek Bierut, Olga Tokarczuk, Agata Tuszyńska, Marcin Szczygieł, Filip Springer. Certyfikaty otrzymali: Alicja Dudkowiak, Natalia Winiarska, Mateusz Sokólski, Martyna Gietz.

Otwarcie 3 edycji Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej (tym razem w nazwie Międzynarodowe) odbyło się 06.06.16 w Muzeum Architektury. Z naszej szkoły została wybrana jedna praca (211 wypłynęło i tylko 90 prac szkolnych i z MDK-ów zostało zakwalifikowanych) na wystawę, Jest to patera Anny Sniechowskiej. Dyplomy były wręczane przez p. dyrektora Departamentu Edukacji J. Delewskiego.