Aktywni, twórczy i nie boją się KULTURY

8 czerwca 2016 r. podczas finału Ogólnoszkolnego Konkursu na najbardziej aktywnego i twórczego uczestnika życia kulturalnego jury w składzie p. Małgorzata Kaźmierska, dyrektor LO X, Izabela Dmowska i Ewa Obara-Grączewska znalazło się najpierw w bardzo przyjemnej, a potem w trudnej sytuacji. 

Zacznijmy od przyjemności:

dobrze i z podziwem słuchało się o rozległych zainteresowaniach kulturą; imponujące wydawało się to, co konkurujący ze sobą o Nagrodę Dyrektor LO X uczniowie tworzą, organizują, przeżywają i czego doświadczają. Zobaczyliśmy nie tylko Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury; byliśmy na regatach, uczestniczyliśmy w przedsięwzięciach artystycznych, spektaklach, koncertach – z kulturalnego LO X przez Wrocław, Polskę popłynęliśmy w świat. Uczestnicy – co podkreślam z przyjemnością – z brawurą nieraz zaprzeczyli stereotypowi marudy, który „nie ma czasu”, któremu wystarczają cztery ściany i który musi się nudzić sam ze sobą, bo nie ma ciekawości świata i kultury. „Jestem tam, gdzie się dzieje!”, „Tworzę kulturę!” – to nie tylko hasła, co potwierdzone zostało prezentacjami i dobrymi monologami. A między wierszami miło było słuchać, że w naszej Dziesiątce dzieje się wiele, bo również nauczyciele inspirują do wyjścia w przestrzenie i wartości kultury…

Trudności…

Oczywiście musiały się pojawić, bo za przyjemności trzeba płacić. Prezentacje, wystąpienia uczniów były tak różnorodne, tak interesujące, że trudno będzie wskazać zwyciężcę! Ale nad tym pogłowi się jury. Dopiero na zakończeniu roku Pani Dyrektor odtajni werdykt i wręczy Nagrodę Dyrektora.

A całego ambarasu z przyjemnościami i kłopotami narobili (za co im serdecznie dziękujemy!):

Daria Błaszczyk z kl. 1a, Szymon Chamerski 1b, Natalia Winiarska 1c, Piotr Kwak 1e oraz Kamila Rezner i Mateusz Sokólski z kl. 2b.

Wrócę jeszcze do przyjemności – dziękuję również Wychowawcom wymienionych uczniów za wsparcie!

 Zdjęcia z konkursu zrobiła Alicja Frąckowiak z 1d.