Agnieszka Łuźniak i Weronika Przybyłek z 2d zdobywcami I miejsca w konkursie na prezentację multimedialną w języku niemieckim „Moja szkoła”

Z końcem marca minął termin składania prac. Zwycięską okazała sie prezentacja „LOX aus der Sicht eines Besuchers”. Spośród nielicznych – ku rozczarowaniu organizatorów – prac dostarczonych na konkurs, prezentacja w wykonaniu Agnieszki Łuźniak i Weroniki Przybyłek okazala się najciekawsza w formie i treści. Dziewczyny wykazały się nie tylko umiejetnością konstruowania wypowiedzi w języku niemieckim, ale i niesztampowym pomysłem na pokazanie naszej szkoły. Na wysokie uznanie zasługuje estetyka i kunszt wykonania prezentacji. Organizatorzy dziekują wszystkim uczestnikom. Doceniamy fakt, że nie uznaliście zadania konkursowego za wyzwanie ponad Wasze siły i podjęliście się trudu, poświęcając wolny czas na zmaganie się z tematem. Na tle małej popularności języka niemieckiego wśród młodzieży, na szczegolne uznanie zasługują Ci z Was, którym chce się zgłębiać tajniki tego nie najłatwiejszego języka. Trzeba pamiętać, że jest to język naszych sąsiadów i mocarstwa ekonomicznego, kraju, gdzie uczy się i pracuje wielu naszych rodaków. Po prostu warto go znać. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zmobilizujecie się w wiekszej liczbie i pokażecie, na co Was stać. Nie taki diabel straszny jak go malują.

Zwycięska prezentacja (prosimy oglądąć prezentację w formie pokazu slajdów)

Sabina Cicha, Danuta Lipińska