Finał 48. Olimpiady Krajoznawczej Dolnego śląska w Liceum Ogólnokształcącym nr X

1 marca odbył się w naszej szkole finał wrocławski 48. Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Olimpiadę Krajoznawczą już po raz drugi organizowało Liceum Ogólnokształcące nr X im Stefanii Sempołowskiej z pomocą  przewodników PTTK z Klubu Przewodników  i Pilotów PTTK „Rzepiór”. Olimpiada została objęta honorowym patronatem przez Dolnośląskiego Kuratora.
W finale wrocławskim uczestniczyło prawie 80 uczniów z wrocławskich szkół. Uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy krajoznawczej, topograficznej, o ruchu drogowym oraz z pierwszej pomocy. Jedną z konkurencji było również rozpoznawanie slajdów z atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Nauczyciele – opiekunowie uczniów uczestniczyli w wycieczce do EkoCentrum przy ul Św. Wincentego 25a, prowadzonej przez panią Monikę Szyrmer z wrocławskiej fundacji EkoRozwoju. Nauczyciele zapoznali się z działaniami Fundacji i projektami przygotowanymi dla uczniów wszystkich rodzajów szkół. Podczas oczekiwania na ogłoszenie wyników pan Marcin Sawicki opowiedział i przedstawił slajdy z podróży. Tym razem były to opowieści o Tadżykistanie.
Prace konkursowe sprawdzali przewodnicy PTTK i dzięki sprawnej pracy komisji konkursowej i uwadze sędziego głównego pana Lecha Błaczkowskiego, szybko poznaliśmy wyniki finału 48. Olimpiady Krajoznawczej.

Wyniki dla szkół podstawowych:

I miejsce dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 90,
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 37,
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 50
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 63

Nagroda za I miejsce w punktacji indywidualnej – Katarzyna Miodyńska z SP 90

Wyniki dla szkół gimnazjalnych:
I miejsce Gimnazjum nr 49
II miejsce Gimnazjum nr 23
III miejsce Gimnazjum nr 5
IV miejsce Gimnazjum nr 15

Nagroda za I miejsce w punktacji indywidualnej  – Olga Kossowska z Gimnazjum nr 23

Wyniki dla szkół ponadimnazjalnych:
I miejsce Liceum Ogólnokształcące nr X
II miejsce Liceum Ogólnokształcące nr III
III miejsce Liceum Ogólnokształcące nr XIV
IV miejsce Zespół Szkół Gastronomicznych

Nagroda za I miejsce w punktacji indywidualnej – Anna Górska z LO X

Gratulujemy finalistom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.
Składamy serdecznie podziękowania za pomoc w organizacji 48. Olimpiady Krajozanwczej, szczególnie Przewodnikom PTTK oraz Fundacji EkoRozwoju.

 

Agnieszka Duda i Izabela Dmowska – Głowacka