Projekt międzynarodowy Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu: „Puzzle- Aktion”.

W dniu 9 września 2015 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w projekcie światowym  „Zusammen zur Einheit”, który organizowany jest przez Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu. Pod hasłem „Razem do zjednoczenia”, młodzież z 34 krajów uczestniczyć będzie w akcji układania  28 puzzli, przedstawiających mapę Niemiec o wymiarze ponad 25m2. W 25- rocznicę zjednoczenia Niemiec, 3 października 2015r. projekt polegający na tworzeniu puzzli zostanie zakończony w każdym z krajów. W Polsce w projekcie tym uczestniczą szkoły i instytucje z Warszawy i Wrocławia – m.in. Liceum nr V, XIII i X, Dom Spotkań im. Edyty Stein oraz Fundacja „Krzyżowa”. Zadaniem uczestników „Puzzle- Aktion” jest stworzenie swojej wersji puzzli, według własnych pomysłów, zgodnie z ideą – Zjednoczenie Niemiec jako wspólne osiągnięcie wielu krajów. Efekty pracy naszych uczniów, proces twórczy i złożenie puzzli zostaną udokumentowane i zaprezentowane w Konsulacie Generalnym, 3.10.2015, o godz. 13.00 podczas Dnia Otwartych Drzwi Konsulatu i opublikowane na stronie internetowej.

 Opiekunowie : Joanna Kędrzyńska i Danuta Lipińska