Subiektywny przewodnik po współczesnej kulturze niemieckiej dr Piotra Przybyły

16 czerwca 2015r. naszą szkołę odwiedził Pan dr Piotr Przybyła z Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta

z wykładem pod tytułem „Krótki i subiektywny przewodnik po współczesnej kulturze niemieckiej w 20 slajdach”.
Czas przeznaczony na spotkanie był bardzo krótki, tylko 45 minut, a prowadzący miał ogromny zakres wiedzy do przekazania, ale świetnie zaprojektował swoje wystąpienie,                   i w niezwykle ciekawej formie, z humorem, zapoznał nas z wieloma zagadnieniami kultury niemieckojęzycznej. Mówił o wybranych przez siebie propozycjach  literatury, muzyki, kina, teatru oraz niemieckiej architektury. Przybliżył nam również postaci niemieckich artystów, ich dzieła oraz pokazał miejsca, które warto odwiedzić przy okazji wycieczki do Niemiec. Bardzo ciekawym elementem wykładu było wspomnienie o polskich twórcach obecnych w kulturze niemieckiej. To uświadomiło nam, że polskie dzieła są bardzo doceniane poza granicami naszego kraju.
            Dr Piotr Przybyła ujął nas wszystkich humorem i pasją, z jaką prowadził wykład. Wszyscy jesteśmy zdania, że takie spotkania powinny być organizowane jak najczęściej – uczą i bawią jednocześnie.
Agnieszka Dżugała, IB