Gala finałowa XI edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz

W dniu 9 kwietnia 2015 roku w naszym Liceum odbyła się gala Finałowa Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz. To już 11 raz byliśmy gospodarzami tego wydarzenia, które organizujemy wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs został objęty również patronatem Prezydenta Wrocławia i Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Jury w składzie:

• Pani profesor Helena Nazarenko – Fogt – wieloletni nauczyciel fizyki w LO nr X oraz współtwórca konkursu;
  • Pan profesor Włodzimierz Salejda – Wydział Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej;
  • Pan profesor Bernard Jancewicz – przewodniczący Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego;
  • Pan profesor Arkadiusz Berlicki – Instytut Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego;
  • Pan doktor habilitowany Janusz Przesławski – Instytut Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego

oceniało prezentacje 10 finalistów konkursu, którzy po części pisemnej uzyskali największą liczbę punktów.

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą XI edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz został:

Szymon Wróbel z Liceum Ogólnokształcącego nr XII we Wrocławiu

Laureatami zostali również:

• Jakub Kłosowski z I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy
  • Mikołaj Czerkawski z VI Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu
  • Patrycja Hajnisz z II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie

Patrycja Hajnisz otrzymała również nagrodę publiczności.

Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Kaźmierska