Medale w Mistrzostwach Dolnego Śląska

05 czerwca 2014 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska szkół ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce. W imprezie organizowanej przez Dolnośląski SZS wśród reprezentantów szkół naszego województwa bardzo walecznie zaprezentowali się lekkoatleci X LO. 

Zwycięstwo i złoty medal w pchnięciu kulą wynikiem 8,72m zdobyła Natalia Orczykowska (I D)! Natalia oraz koleżanka z klasy – Weronika Dutczak 6,73m – przed samymi zawodami pod okiem p. Bożeny Boguckiej poświęciły dużo czasu na przygotowanie do konkursu.

Srebrny medal w biegu na 1500m dobrym wynikiem 5’37,84″ zdobyła Martyna Lewandowska (II A).

Więcej medali nie udało nam się zdobyć ale pozostali nasi uczniowie nie szczędzili sił w walce o jak najlepszy wynik. Łukasz Wojniak (II D) przypłacił kontuzją swój udział w biegu na 100m, Łukasz Łazorczyk (I A) wystąpił w biegu na 200m, Kamil Kudra  (I D) biegał 400m, Krystian Maskulanis (II D) i Marek Kobryn (I E) ścigali się na 1500m, dwie dziewczyny z II C – Kornelia Formusiewicz i Paulina Wisłocka wystąpiły w trudnej technicznie konkurencji rzucie oszczepem a Eliza Budziak z II A skakała   w dal.
Dziękuję za udział wszystkim naszym reprezentantom i gratuluję sportowej postawy i ducha walki!
Pełne wyniki z zawodów na stronie  http://www.dolnoslaski.szs.pl/