I miejsce w konkursie geologicznym – uczniowie klasy 3M

I miejsce w konkursie wiedzy geologicznej szkół ponadpodstawowych dla woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego zdobył Maciej Babiasz z klasy 3m.
I miejsce za najlepszy projekt w konkursie geologicznym dla woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego zdobyli Marcel Rojek, Tymoteusz pieczara i Maciej Babiasz z klasy 3M.
Dodatkowo praca naszych uczniów zdobyła specjalną nagrodę.
I miejsce za najlepszy projekt w konkursie wiedzy geologicznej szkół ponadpodstawowych na szczeblu ogólnopolskim.

XXVII edycja Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” w tym roku była pod hasłem „Sól Ziemi”.

Maciej Babiasz awansował do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 17-19.06.2026r.
Na finalistów czeka zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia (zjazd do kopalni prawdziwą górniczą windą) oraz nocleg w wykutej w soli komorze Ważyn, 250 m pod ziemią.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy zdobędą I, II i III miejsce w finale ogólnopolskim otrzymają INDEKSY Uczelni Wyższych na kierunki „Geologia” i „Geografia” Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz dodatkowe punkty (do 150 pkt.) w rekrutacji na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Gratulacje dla naszych uczniów

Agnieszka Duda