Finał XVIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2022
Dnia 08 kwietnia 2022 roku po dwóch latach zdalnego finału mogliśmy powrócić do tradycyjnej formy konkursu. W związku z tym w naszej szkole odbył się Finał XVIII Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2022. Wszystkie etapy organizujemy wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim.
W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z różnych szkół ponadpodstawowych, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii. Wszystkich finalistów przywitała pani dyrektor Zofia Bentkowska – Sztonyk a prezentacje 9 finalistów konkursu oceniało jury w składzie:
Przewodniczący:
- mgr Beata Krywult – Szczudło – wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr X
Członkowie jury:
- prof. dr hab. Ewa Dębowska – przedstawiciel Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego, autor zadań II etapu konkursu
- mgr Helena Nazarenko – Fogt – wieloletni nauczyciel fizyki w LO nr X oraz współtwórca konkursu
- dr hab. Agnieszka Ciżman – z Katedry Fizyki Politechniki Wrocławskiej,
- dr Mirela Kaczmarek – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej na Wydziale fizyki i astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, autor zadań II etapu konkursu,
- dr Arkadiusz Berlicki – z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego,
Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą konkursu oraz nagrodę główną XVIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2022 otrzymał:
Kamil Jendryka z Liceum Ogólnokształcącego Nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu który zaprezentował pracę na temat: „Transfer energii przy użyciu obwodów rezonansowych, czyli nie wszystko co zdalne musi być złe”
LAUREATAMI zostali:
Zofia Kuriata z Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku,
Bartosz Liss z Liceum Ogólnokształcącego Nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu,
Aleksander Wolski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.
Kamil Jendryka otrzymał „INDEKS POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ” oraz „INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO” na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody książkowe i rzeczowe m.in. tablet graficzny ufundowany przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej i telefon Xiaomi ufundowany przez Departament Edukacji.
Wszyscy pozostali laureaci otrzymali „INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO” na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody rzeczowe m.in. słuchawki bezprzewodowe JBL ufundowane przez Departament Edukacji i książkowe. Na zwycięzców i laureatów konkursu, którzy po zdanej maturze wybiorą naukę na Politechnice Wrocławskiej czekają dodatkowe niespodzianki.
Zofia Kuriata z Alternatywnego Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku otrzymała nagrodę publiczności (Słuchawki JBL ufundowane przez Departament Edukacji) .
Tytuł finalisty otrzymali:
Michał Kot – Liceum Ogólnokształcące Nr VI we Wrocławiu,
Wiktor Śląszkiewicz – Liceum Ogólnokształcące Nr VI we Wrocławiu,
Konstancja Lechocińska – Alternatywne Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku,
Wiktor Dobrowolski – Liceum Ogólnokształcące Nr IX im. Juliusza Słowackiego, Wrocław,
Szymon Nowicki – Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicza, Wrocław
Finaliści konkursu otrzymują nagrody rzeczowe i książkowe.
Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.
Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z nauczycielami, kolegami oraz uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu, który poprowadziła pani dr Urszula Bąk – Stęślicka z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „Słońce jakiego nie znamy”
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a uczniom klasy III EN, nauczycielom i pracownikom uczelni za ciężką i sprawną pracę.
Małgorzata Kajser – Stysiak