Liceum Ogólnokształcące nr X
im. Stefanii Sempołowskiej
we Wrocławiu

ul. Piesza 1, 51-109 Wrocław

 

71 798 67 37

71 798 42 37

lo10@lo10.wroc.pl

Projekty EkoCentrum w Liceum Ogólnokształcącym nr X - podsumowanie

Kategoria: Konkursy i projekty zewnętrzne

Autor: Agnieszka Duda | Opublikowany: 28 listopada 2017

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w projektach edukacyjnych Fundacji Ekocentrum.
W listopadzie zakończyły sie dwa z projektów edukacyjnych.
W projekcie KAŻDY INNY  - WSZYSCY RÓWNI uczestniczyła klasa 1A. Odbyły się trzy zajęcia:
Zajęcia nr 1: JEDEN ŚWIAT
Celem zajęć było zapoznanie uczestników z tematyką relacji między społeczeństwami globalnego południa i globalnej północy. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polegają współzależności globalne (kulturowe, środowiskowe, ekonomiczne, społeczne, polityczne)

Zajęcia nr 2: PRZEMÓC PRZEMOC
Uczniowie zapoznali się z problemem różnorodnych rodzajów przemocy wynikającej ze stereotypów i uprzedzeń, z którymi mogą się spotkać lub których mogą doświadczać w swoim życiu. Dowiedzieli się jaka jest różnica między stereotypem, uprzedzeniem a dyskryminacją, a także między patriotyzmem a nacjonalizmem.

Zajęcia nr 3: DOGADAJMY SIĘ!
Uczniowie zapoznali się z ideą dialogu i komunikacji opartej na empatii i poszanowaniu różnic.W ramach warsztatów uczestnicy  zapoznali się w praktyce tzw. komunikat „ja” oraz  z metodami rozwiązywania konfliktów i reagowania na niektóre formy przemocy.

W projekcie R jak REDUKUJ uczetniczyła klasa 2 B. Odbyły się również trzy zajęcia:

1. R jak Redukuj, czyli recykling to za mało.
Celem zajęć było zapoznanie uczestników z zasadą 3R i jej najważniejszym komponentem - redukcją konsumpcji, a co za tym idzie: redukcją zużywanych zasobów, odpadów i emisji gazów cieplarnianych, czyli promowanie pozytywnych nawyków konsumenckich.

2. Konsumujesz - Decydujesz, czyli zostań odpowiedzialnym konsumentem.
Celem zajęć było zapoznanie uczestników ze społecznymi i środowiskowymi skutkami nadmiernej konsumpcji w kontekście indywidualnym, lokalnym oraz globalnym. Na zajęciach uczestnicy dowiedzieli się, czym jest odpowiedzialna i zrównoważona konsumpcja oraz w jaki sposób oznakowanie produktów umożliwia dokonywanie świadomych i odpowiedzialnych wyborów konsumenckich.

3. 100% zniżki, czyli nie daj się reklamom.
Uczniowie zapoznali się z przyczynami nadmiernej konsumpcji z obszaru marketingu i mody. Dowiedzieli się, jakie techniki manipulacji oraz mechanizmy z obszaru wpływu społecznego wykorzystuje się w reklamie oraz w procesie budowania wizerunku marki.

Zajęcia prowadzone były przez dowiadczonych edukatorów: Anetę Osuch, Martę Trawińską, Piotra  Antoniewicza oraz Arkadiusza Wierzbę.
Serdeczne dziękujemy za wszystkie zajęcia.

Agnieszka Duda

 

 

Ostatnio dodane

Darmowa komunikacja miejska dla uczniów od 1.09.2018

  Przekazujemy informację, że od 1 września 2018 uczniowie  szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych są uprawnieni do darmowej komunikacji miejskiej na wszystkich typach linii aż do ukończenia 2 ...

Więcej

Najpopularniejsze

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna 2018/2019 Klasy pierwsze w roku 2018/20189  i ich charakterystyka Prezentacja szkoły (PDF) - Wybierz Dziesiątkę! Prezentacja szkoły (Prezi) - Wybierz Dziesiątkę!           & ...

Więcej

Zasady rekrutacji

   Warunki i tryb rekrutacji uczniów do klasy pierwszej  Liceum Ogólnokształcącego nr X  im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu na rok szkolny 2018/2019  Zarządzenie Dyrektora LO nr X w sprawi ...

Więcej

Kontakt

Adres: ul. Piesza 1, 51-109 Wrocław tel. 71 798 67 37 (sekr. ogólny) Email: lo10@lo10.wroc.pl Tu nas znajdziesz: ...

Więcej