Liceum Ogólnokształcące nr X
im. Stefanii Sempołowskiej
we Wrocławiu

ul. Piesza 1, 51-109 Wrocław

 

71 798 67 37

71 798 42 37

lo10@lo10.wroc.pl

Projekty EkoCentrum w Liceum Ogólnokształcącym nr X - podsumowanie

Kategoria: Konkursy i projekty zewnętrzne

Autor: Agnieszka Duda | Opublikowany: 28 listopada 2017

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w projektach edukacyjnych Fundacji Ekocentrum.
W listopadzie zakończyły sie dwa z projektów edukacyjnych.
W projekcie KAŻDY INNY  - WSZYSCY RÓWNI uczestniczyła klasa 1A. Odbyły się trzy zajęcia:
Zajęcia nr 1: JEDEN ŚWIAT
Celem zajęć było zapoznanie uczestników z tematyką relacji między społeczeństwami globalnego południa i globalnej północy. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polegają współzależności globalne (kulturowe, środowiskowe, ekonomiczne, społeczne, polityczne)

Zajęcia nr 2: PRZEMÓC PRZEMOC
Uczniowie zapoznali się z problemem różnorodnych rodzajów przemocy wynikającej ze stereotypów i uprzedzeń, z którymi mogą się spotkać lub których mogą doświadczać w swoim życiu. Dowiedzieli się jaka jest różnica między stereotypem, uprzedzeniem a dyskryminacją, a także między patriotyzmem a nacjonalizmem.

Zajęcia nr 3: DOGADAJMY SIĘ!
Uczniowie zapoznali się z ideą dialogu i komunikacji opartej na empatii i poszanowaniu różnic.W ramach warsztatów uczestnicy  zapoznali się w praktyce tzw. komunikat „ja” oraz  z metodami rozwiązywania konfliktów i reagowania na niektóre formy przemocy.

W projekcie R jak REDUKUJ uczetniczyła klasa 2 B. Odbyły się również trzy zajęcia:

1. R jak Redukuj, czyli recykling to za mało.
Celem zajęć było zapoznanie uczestników z zasadą 3R i jej najważniejszym komponentem - redukcją konsumpcji, a co za tym idzie: redukcją zużywanych zasobów, odpadów i emisji gazów cieplarnianych, czyli promowanie pozytywnych nawyków konsumenckich.

2. Konsumujesz - Decydujesz, czyli zostań odpowiedzialnym konsumentem.
Celem zajęć było zapoznanie uczestników ze społecznymi i środowiskowymi skutkami nadmiernej konsumpcji w kontekście indywidualnym, lokalnym oraz globalnym. Na zajęciach uczestnicy dowiedzieli się, czym jest odpowiedzialna i zrównoważona konsumpcja oraz w jaki sposób oznakowanie produktów umożliwia dokonywanie świadomych i odpowiedzialnych wyborów konsumenckich.

3. 100% zniżki, czyli nie daj się reklamom.
Uczniowie zapoznali się z przyczynami nadmiernej konsumpcji z obszaru marketingu i mody. Dowiedzieli się, jakie techniki manipulacji oraz mechanizmy z obszaru wpływu społecznego wykorzystuje się w reklamie oraz w procesie budowania wizerunku marki.

Zajęcia prowadzone były przez dowiadczonych edukatorów: Anetę Osuch, Martę Trawińską, Piotra  Antoniewicza oraz Arkadiusza Wierzbę.
Serdeczne dziękujemy za wszystkie zajęcia.

Agnieszka Duda

 

 

Ostatnio dodane

WYNIKI XV SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DRODZY  UCZNIOWIE!!! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli sprawdzić swoją wiedzę w tegorocznej edycji Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Niestety tylko 6 osób mogło zakwalifikować się do II etapu. Zatem w części ustn ...

Więcej

Kolędowanie na Polanie

Drodzy!Rada Osiedla zaprasza serdecznie na "Kolędowanie na Polanie"  w programie:• jarmark świąteczny 11:00 –15:00• wspólne kolędowanie 13:00 – 13:30• indywidualne występy 13:30 – 15:00• warsztaty z ...

Więcej

Najpopularniejsze

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna 2017/2018 Klasy pierwsze w roku 2017/2018 i ich charakterystyka Prezentacja szkoły - Wybierz Dziesiątkę!                ...

Więcej

Zasady rekrutacji

   Warunki i tryb rekrutacji uczniów do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego nr X  im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu na rok szkolny 2017/2018 Rozp. MEN w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego ...

Więcej

Kontakt

Adres: ul. Piesza 1, 51-109 Wrocław tel. 71 798 67 37 (sekr. ogólny) Email: lo10@lo10.wroc.pl Tu nas znajdziesz: ...

Więcej