Wydarzenia archiwalne
  • X LO piąte na zawodach dla szkół wyższych!
  • Jeszcze nie zdąrzyliśmy ochłonąć po wczorajszym sukcesie informatycznym naszego zespołu, a już spotkała nas kolejna niespodzianka! W X Dolnośląskich Zawodach Szkół Wyższych w Programowaniu Zespołowym wystartował mieszany zespół ze szkół średnich w składzie: Marcin Babij (IX LO), Łukasz Zatorski (X LO) i Krzysztof Zielonka (IX LO). Łukasz, uczeń naszego liceum, nie tylko udowodnił, że może walczyć na równi ze studentami, ale wraz ze swoją drużyną zajął wysokie, V miejsce w klasyfikacji generalnej, pokonując między innymi wszystkie zespoły z Politechniki Wrocławskiej!
    Serdecznie gratulujemy!!!
  • 2007-06-21 23:06:48
    Ludmiła Bałaj
  • II DZIEŃ SPORTU-GIMNAZJUM
  • Siatkówka dziewcząt

    W mistrzostwach szkoły klas gimnazjalnych ( kl. II na III dziewcząt) wygrała reprezentacja klas III w składzie:

    Dominika Cwynar, Kasia Pająk, Marta Nowak, Aga Wojteczek, Ola Jakubowska, Aga Salomon

    Reprezentacja klas II: Aneta Nowak, Justyna Gajowska, Kasia Pergoł, Justyna Walczak, Justyna Halip, Ada Skrzypińska, Agata Rozek

    1 set: 23 : 25 kl III - II

    2 set: 25 : 18 kl III - II

    3 set: 15 : 13 kl III - II

    O tytuł najsilniejszego gimnazjalisty walczyło 11 zawodników

    Najlepszym okazał się Jakub Lachowski

    2 miejsce - Maciej Boczkowski

    3 miejsce - Rafał Szczodrowski

    Najsilniejsi z kl II to Daniel Badel i Wojciech Midek, którzy uzyskali tą samą ilość punktów.

    Turniej kwadranta - miejsca:

    1. II j Ada Skrzypińska,  Ula Jabłońska, Kamila Czepanis, Marcin Pondel, Jacek Telesiewicz, Paweł Fita, Tomasz Kurpios, Wojtek Midek, Daniel Badel

    2 II l Justyna Gajowska, Aneta Nowak, Kasia Pergoł, Grześ Kalinowski, Krystian Piróg, Kamil Nolbert, Patryk Kowalczyk

    3 II m Wojciech Kubak, Damian Markiewicz, Katarzyna Sykała, Daria Pawłowska, Katarzyna Pastuszak, Marta Parcewicz, Dzięciołowski, Agata Rozek

    Najlepsi mogli spróbować swych sił w konfrontacji z nauczycielami reprezentowanymi przez:

    Małgorzata Juźwin, Agnieszka Opyt, Bozena Bogucka, Edyta Pierz, Anna Sobczuk, Sławomir Świtała.

    Daremne były starania klasy II j - mistrzów gimnazjum. To nauczyciele okazali się lepsi wygrywając 18 : 13 :). Miła atmosfera i doping publiczności sprawił, ze nauczycielki grajace pierwszy raz w kwadranta niesione na fali okrzyków i wielkich emocji dokonywały cudów ( w końcu dwie z nich są nauczycielkami religii!!!:)) kolejno zdobywając punkty.

    Po meczu kwadranta odbył się długo oczekiwany mecz Gimnazjum - Nauczyciele w składach:

    Nauczyciele: Maciej Herezo (obrona i atak w jednym), Marcin Sawicki (atak), Krzysztof Mielczarek (bramkarz), Marcin Bachowski (obrona-tuz po zdjęciu gipsu:)!), Dominik Kozaczko(obrona), Sławomir Świtała(atak), Leszek Piechowicz(obrona)

    Uczniowie: Piotr Janiszewski, Mirek Gołaszewski, Jakub Kaczmarek, Daniel Badel, Tomasz Kurpios, Marcin Mrówka, Rafał Sokalski, Dawid Stankowiak, Maciej Boczkowski

    Po pierwszej połowie meczu nauczyciele schodzili z podniesionymi głowami wygrywając 5 : 4. Gra była bardzo wyrównana choć znów jak w meczu kwadranta mięliśmy dodatkowego zawodnika w postaci wspaniałej publiczności zarówno uczniów jak i nauczycieli! Wspaniałe interwencje Krzysztofa Mielczarka wprawiały w osłupienie naszych rywali a pierwszy zdobyty gol przez Macieja Herezo w pierwszych sekundach meczu niemal spod własnej bramki uświadomił przeciwnikom, ze łatwo nie oddamy skóry!:) W drugiej połowie inicjatywę przejęli uczniowie i wygrali ostatecznie 10 : 8. Spotkanie przebiegało w duchu gry fair play o czym świadczy fakt tylko jednego faulu w polu karnym naszych przeciwników co doprowadziło do rzutu karnego, który z powodzeniem wykorzystał Marcin Sawicki!

    Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom, publiczności oraz tym, którzy pomogli w organizacji imprezy sportowej

     

  • 2007-06-21 15:19:41
    Sławomir Świtała
  • Kolejny sukces naszej szkoły w dziedzinie informatyki!!!
  • Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym zespół X Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Łukasz Zatorski (IID LO), Bartłomiej Piekarski (IIE LO) i Bartosz Kolada (II E LO) zajął IV miejsce wśród szkół średnich w X Dolnośląskich Zawodach w Programowaniu Zespołowym.
    Udany start w zawodach organizowanych przez Politechnikę Wrocławską miała również druga drużyna z naszej szkoły w składzie: Krzysztof Tyszecki (IIID), Paweł Ciejka (IIID) oraz Bogusław Greiss (IIE).

    W dniu jutrzejszym Łukasz Zatorski spróbuje swoich sił w Mistrzostwach Szkół Wyższych w Programowaniu Zespołowym - życzymy sukcesów :)

    A wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

  • 2007-06-20 23:22:39
    Ludmiła Bałaj
  • DNI SPORTU: ŚRODA - LO (8.00), CZWARTEK - GIM(9.00).
  • ŚRODA: LO

     

    Godz, 8.00 oficjalne rozpoczęcie na dużej Sali

     
    Duża sala gimnastyczna:
     

    8.15 – 10.45  rozgrywki piłki nożnej klas II oraz finał z klasami I: 9 drużyn- system pucharowy(przegrywający odpada). 11 spotkań  po 7 min

    Sędziowie: Maciej Herezo i Sławomir Świtała

     
     
    Sala ćwiczeń siłowych:
     

    Godz. 8.15 – 10.00 zawody StrongGim 2007

    Sędzia: Sławomir Świtała

     
    Boisko Szkolne:
     

    Godz. 8.15 – 10.30 Streetball

    Sędzia: Bożena Bogucka

     
    Mała sala gimnastyczna:
     

    Godz. 8.15 – 10.15 Siatkówka dziewcząt klasy I : II ( o ile zgłoszą sie druzyny)

    Sędzia: Bogdan Lutkiewicz

     
    Oficjalne zakończenie – duża sala gimnastyczna godz. 10.50
    Nauczyciele - sędziowie: Bożena Bogucka, Maciej Herezo, Bogdan Lutkiewicz, Sławomir Świtała.
     
     
     

    CZWARTEK: GIMNAZJUM

     

    Godz, 9.00 oficjalne rozpoczęcie na dużej Sali

     
    Duża sala gimnastyczna:
     
    1. 9.15 – 11.15  rozgrywki kwadranta: 7 drużyn- system pucharowy(przegrywający odpada). Sześć spotkań po 10 min (po 5 min bez zbicia zmiana)

    Sędzia: Maciej Herezo

     
    1. 11.15 – 11.50 mecz nauczyciele – uczniowie 2x10 min

    Sędzia: Maciej Herezo

     
    1. 11.50 – 12.45 mecz nauczyciele – uczniowie w piłkę nożną 2x20 min z 5 min przerwą
     
    Sala ćwiczeń siłowych:
     

    Godz. 9.15 – 11.15 zawody StrongGim 2007

    Sędzia: Sławomir Świtała

     
    Boisko Szkolne:
     

    Godz. 9.15 – 11. 15 Streetball

    Sędzia: Bożena Bogucka

     
    Mała sala gimnastyczna:
     

    Godz. 11.30 – 12.45 Siatkówka dziewcząt klasy I : II    (jeśli zgłoszą się druzyny)

    Sędzia: Bogdan Lutkiewicz

     

    Oficjalne zakończenie – duża sala gimnastyczna godz. 12.50

     

    Nauczyciele biorący udział w zawodach oraz sędziowie: Bożena Bogucka, Maciej Herezo, Bogdan Lutkiewicz, Sławomir Świtała, Marcin Sawicki, Krzysztof  Mielczarek, Marcin Bachowski, Dominik Kozaczko, Rafał Kosmalski, Małgorzata Jaźwin, Agnieszka Opyt, Edyta Pierz, Anna Sobczuk Wymienieni nauczyciele są zwolnieni z zajęć w czasie rozgrywek czyli ok godz.11.00

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

     
  • 2007-06-18 15:23:32
    Sławomir Świtała
  • "Pokolenie JP2" - 10 rocznica Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu
  • Rynek Wrocławski - Festyn Rodzinny "Pokolenie JP2"

    3 czerwca

    • 17.00 - Schola par. św. Karola Boromeusza "Mały Asyż", Christoforos - zespół muzyczny kleryków MWSD
    • 17.30 - koncert zespołu Arka Noego
    • 19.00 - koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia
    • 20.30 - koncert zespołu Maleo Reggae Rockers

    prowadzi: Katarzyna Obara i Jerzy Skoczylas

    Podczas festynu trwa zbiórka CARITAS na rzecz wakacyjnego wypoczynku dzieci z ubogich rodzin.

    Imprezy towarzyszące:

    Prezentacja warsztatów terapii zajęciowe CARITAS, Znakowanie rowerów, akcja "komisarz Lew", pokazy straży pożarnej, akcja oddawania krwi RCKiK 12.00-17.00 - pod pręgierzem), zabawy sportowe, pokazy udzielania pierwszej pomocy przez woluntariuszy Bractwa św. Łazarza

  • 2007-06-02 14:05:09
    Małgorzata Juźwin
  • DNI SPORTU!!!
  • Dni Sportu

    20-21.05.07 odbędą się dni sportu-po jednym dniu dla gimnazjum i liceum organizowane przez Samorząd Szkoły.

    Bardzo proszę o zapoznanie się z konkurencjami sportowymi i zapisy.

     

    Gimnazjum:

    Odpowiedzialni za zbieranie zapisów:

    Katarzyna Sykała kl II m – siatkówka dziewcząt

    Grzegorz Kalinowski II l – turniej kwadranta

    StrongGim i piłka nożna – Sławomir Świtała – nauczyciel wf

    Streetball – Bożena Bogucka - nauczyciel wf

     

    Reprezentacja piłki nożnej (po10 zawodników, nauczyciele kontra uczniowie):

    Nauczyciele: Maciej Herezo, Marcin Sawicki, Krzysztof Mielczarek, Marcin Bachowski, Dominik Kozaczko, Sławomir Świtała

    Uczniowie: Piotr Janiszewski, Mirek Gołaszewski, Jakub Kaczmarek, Daniel Badel, Tomasz Kurpios, Marcin Mrówka, Rafał Sokalski, Dawid Stankowiak, Maciej Boczkowski

    Reprezentacje klasowe kwadranta (drużyny mieszane 4 dz. i 4 chł., finał nauczyciele-uczniowie):

    Nauczyciele: Małgorzata Jóźwin, Agnieszka Opyt, Bozena Bogucka, Sławomir Świtała

    II m Wojciech Kubak, Damian Markiewicz

     

    II l Justyna Gajowska, Aneta Nowak, Kasia Pergoł, Grześ Kalinowski, Krystian Piróg, Kamil Nolbert, Patryk Kowalczyk

     

    II k Kamil Bociarski, Rafał Bartosik, Dawid Stankowiak

     

    II j Ada Skrzypińska, Karolina Bogdan, Ula Jabłońska, Kamila Czepanis, Marcin Pondel, Jacek, Paweł Fita, Tomasz Kurpios

     

    III a Piotr Janiszewski, Wojtek Zubczyński, Piotr DZikowski, Aga Wojteczek, Aga Salomon, Patrycja Omasta

     

    III b Marta Nowak, Dominika Cwynar, Karolina Ciurla, Kasia Musiał, Łukasz Gozdowski, Piotr Kozłowski, Kamil Sutkowski, Piotr Gac

     

    III c Karolina Skrzydło, Monika Stefanowska, Ola Jakubowska, Nolbert Odrzywolski, Iwona Kapuściak, Maciej Boczkowski, Andrzej Rejek, Konrad Paradowski

    Siatkówka dziewcząt (reprezentacje klas II na r. kl III)

    kl II: Agata Rozek, Karolina Bogdan, Ada Skrzypińska, Aneta Nowak, Justyna Halip, Kasia Pergoł, Kasia Rupniewska, Justyna Gajowska, Justyna Walczak

    kl III: Patrycja Omasta, Aga Wojteczek, Ola Leśniewska, Monika Stefanowska, Ola Jakubowska, Kasia Pająk, Dominika Cwynar, Marta Nowak

    Streetball ( po max. 4 zawodników w drużynie a min. 3).

    1. Bartosz Surma, Sebastian Cegiełka, Adam Wierszuń

    2. Marek Stolarski, Jarek Kulik, Maciej Paruszewski

    3. Maciej Skrzypiński, Tomasz Stępień, Kuba Lachowski

    StrongGim ( 3 konkurencje: wyciskanie leżąc-47 kg, barki-27 kg, mięśnie górne brzucha-unoszenie nóg w podporze): Damian Cybiak, Mateusz Dąbrowski, Jarosław Kiraga, Piotr Jarosz, Mateusz Szczerba, Daniel Badel, Wojciech Midek, Sebastian Cegiełka, Adrian Malik, Łukasz Włodarczyk, Zakaszewski Piotr, Rychliński Andrzej, Boczkowski Maciej, Kuba Lachowski, Kozłowski Piotr, Sutkowski Kamil

     

    Zapisy przyjmowane są od 1 do 8 czerwca. Zorganizowanie dni sportu uzależnione jest od frekwencji (odsady konkurencji).

    Listy Zawodników będą aktualizowane na bieżąco.

    Liceum

    Odpowiedzialni za zbieranie zapisów:

    StrongGim i piłka nożna – Sławomir Świtała – nauczyciel wf

    Streetball – Bożena Bogucka - nauczyciel wf

     

    Reprezentacje piłki nożnej klas II (po 6 zawodników, finał z najlepszymi klasami pierwszymi – I F i I I ):

    II A Przemek Czerniawski, Patryk Rybak, Jan Kowal, Paweł Obuchowicz, Marcin Bryła, Krzysztof Wojciechowski

    II B

    II C

    II D Piotr Gajdecki, Damian Dulas, Bartosz Sajan, Przemek Wojtusik, Mariusz Kacała, Piotrek Borowicz

    I E

    II F

    II G

    I F

    I I Bartosz Środa, Paweł Gołębiowski, Michał Janowski, Krzysztof Nysler, Piotr Harewski, Piotr Bernatek

     

    Streetball ( po max. 4 zawodników w drużynie a min. 3)

    1. Michał Gromek, Młynarski Gracjan, Przemek Nowak, Michał Zmyślony

    2. Mazurkiewicz Andrzej, Piotr Harewski, Miechał Męzia, Sanowski

    3. Konrad Muszyński, Piotr Bogusz

    4. Paweł Obuchowicz, Filip Gładki

    5. Bandurowski Grzegorz, Adam Ludynia, Artur Wyroba

    StrongGim ( 3 konkurencje: wyciskanie leżąc-47 kg, barki-27 kg, mięśnie górne brzucha-unoszenie nóg w podporze):

    Jakub Gromkowski

    Zapisy przyjmowane są od 1 do 8 czerwca. Zorganizowanie dni sportu uzależnione jest od frekwencji (odsady konkurencji).

    Listy Zawodników będą aktualizowane na bieżąco.

     

     

  • 2007-06-01 08:54:18
    Sławomir Świtała

„Srebrna Szkoła 2014”
dla LO Nr X we Wrocławiu

 
ul. Piesza 1     51-109 Wrocław
tel. 071 395 84 90 (sekr. uczniowski)
tel. 071 395 84 80 (sekr. ogólny)
lo10@lo10.wroc.pl
Projekt graficzny: Michał Pszczołowski
Projekt strony i wykonanie: Ludmiła Bałaj i Rafał Ignaszewski
Centrum Kultury Agora Mtematyka Reaktywacja fronter Szkoła nauki jazdy pustka DSD II Dziennik elektroniczny pustka Dolnośląska e-szkoła
Projekt "Dolnośląska e-szkoła" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.