„LAST DANCE” koszykarzy


Mecz o trzecie miejsce między drużyną LO nr X a LO nr XV w ramach Wielkiej Ligi Koszykówki Liceum we Wrocławiu był prawdziwą demonstracją umiejętności i determinacji naszych chłopców z „dziesiątki”. Od samego początku kontrolowali grę, imponując skutecznymi akcjami i doskonałą grą zespołową.

Nasi podkoszowi, w tym Oskar Lofek, Jonatan Warkocz, Ignacy Bednarzewski, Różycki Oskar, Michał Chojnacki i Hubert Ostrowski, byli kluczowymi graczami, zdobywając ponad 20 piłek i zamieniając je na cenne punkty. Wojtek Wolicki, Szymon Jankiewicz i Mikołaj Radaczyński skutecznymi wejściami pod kosz i rzutami zarówno z półdystansu jak i zza łuku 6,25m zapewniali szybkie prowadzenie naszej drużyny, pozostawiając drużynę przeciwną bez szans w obronie.

Nasza obrona, reprezentowana przez graczy takich jak Hubert Kordal i Tymek Lewandowski, była niezwykle skuteczna, co dawało nam szanse na jeszcze bardziej dynamiczne ataki. Po pierwszej połowie mieliśmy już znaczną przewagę 37:9, co zdecydowanie przytłoczyło naszych przeciwników.

W drugiej połowie kontynuowaliśmy dominację, rozwijając naszą grę i zdobywając zwycięstwo z imponującym wynikiem 71:41, co zapewniło nam zaszczytne trzecie miejsce w lidze i brązowy medal na szyi.


Dla 1/3 naszego składu to był ostatni mecz w barwach naszego liceum. Oskar Lofek, Ignacy Bednarzewski, Hubert Ostrowski, Michał Chojnacki to tegoroczni maturzyści. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku zostaną już tylko absolwentami naszej szkoły co wkluczy ich z gry pod barwami naszego liceum. Wierzymy jednak, że Uczelnie, Akademie czy Uniwersytety, które wybiorą dostaną cennych sportowców, którzy przyczynią się do ich wygranych.


„Chciałbym wyrazić ogromne brawa dla wszystkich chłopców za ich zaangażowanie i determinację zarówno na boisku, jak i na treningach. To dzięki waszej ciężkiej pracy i oddaniu możemy cieszyć się tym zasłużonym sukcesem.” mówi trener drużyny – Krzysztof Otwinowski


Skład reprezentacji:

 • 1 – Jankiewicz Szymon 2 G – 19 pkt (1×3)
 • 2 – Wolicki Wojtek 1 K – 11 pkt (1×3)
 • 3 – Lofek Oskar 4 A – 8 pkt
 • 4 – Gawlik Maksymilian 1 K
 • 5 – Kordal Hubert – 1 K
 • 6 – Różycki Oskar 3 H – 2 pkt
 • 7 – Radaczyński Mikołaj 1 K – 10 pkt
 • 8 – Ostrowski Hubert 4 E
 • 9 – Warkocz Jonatan 3 F
 • 10 – Lewandowski Tymoteusz 2 H
 • 11 – Chojnacki Michał 4 E
 • 12 – Bednarzewski Ignacy 4 A – 16 pkt (1×3)