Niesamowite zwycięstwo naszej drużyny koszykówki nad LO XIV!


Wczoraj, 28 lutego 2024 roku, w szkolnej sali Liceum z ulicy Brucknera odbył się niezapomniany mecz koszykówki między naszą drużyną, Liceum X, a rywalami z LO XIV. To było starcie pełne napięcia, pasji i niezwykłych emocji!

Od samego początku czuć było w powietrzu elektryczną atmosferę.

W pierwszej połowie to drużyna gospodarzy kontrolowała grę, dając z siebie wszystko na boisku. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy wynikiem 32:21, co dawało nam solidną stratę, ale wiedzieliśmy, że jeszcze wiele czasu przed nami.

W drugiej połowie nasza determinacja nie słabła. Waleczne serce i zgranie naszych zawodników, zwłaszcza Ignacego Bednarzewskiego i Jonatana Warkocza, których skuteczna gra na tablicach była nie do zatrzymania, dały nam pewność siebie. Mimo trudności, zastosowaliśmy różne taktyki obronne, włączając w to zmianę na obronę strefową, która okazała się kluczem do sukcesu.

Nawet gdy nasz lider, Szymon Jankiewicz, musiał zejść za 5 fauli, reszta zespołu nie poddała się. Szymon po zdobyciu 23 pkt schodził z boiska mocno poobijany przez rywali. Pałeczkę wodzą na parkiecie przejął Wojtek Wolicki, który kontrolował i prowadził grę. Każdy z graczy walczył do końca. Sędziowski gwizdek ogłaszający remis w końcówce nie złamał naszej determinacji.

W dogrywce nasz kapitan, Oskar Lofek szybko oddał 2 celne rzuty za 3pkt. Ten wynik poprawił Mikołaj Radaczyński kolejnym celnym rzutem zza lini 6,25m. Kropkę nad „i” postawił Hubert Ostrowski, do którego należały dwie ostatnie akcję punktowe meczu. Cała drużyna stanęła na wysokości zadania i wywalczyła kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Ta wygrana dała nam pozycję lidera ligi.

Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 74:65 na korzyść naszej szkoły, co jest drugim zwycięstwem naszej reprezentacji w tym roku! Jesteśmy niesamowicie dumni z naszych zawodników i zapraszamy wszystkich do kibicowania nam w kolejnych spotkaniach, w tym już jutro, 29 lutego, na naszej własnej sali. Do zobaczenia na trybunach!


Skład reprezentacji LO X

 1. Jankiewicz Szymon
 2. Wolicki Wojtek
 3. Lofek Oskar
 4. Bednarzewski Ignacy
 5. Gawlii Maksymilian
 6. Różycki Oskar
 7. Kordal Hubert
 8. Radaczyński Mikołaj
 9. Drzazga Michał
 10. Warkocz Jonatan
 11. Fast Grzegorz