Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo w 2024


W dniu , 1 lutego 2024 roku, odbył się emocjonujący mecz koszykówki między drużynami Liceum nr X a Liceum nr III. Reprezentacja Liceum nr X odniosła zwycięstwo z wynikiem 56:34, co czyni to spotkanie pierwszym triumfem naszej szkoły w bieżącym roku.

Nasi zawodnicy rozpoczęli sezon sportowy w niesamowitym stylu, zajmując obecnie pierwsze miejsce w tabeli ligowej. Dzisiejsze zwycięstwo znacząco przyczyniło się do osiągnięcia tego zaszczytnego miejsca.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a po pierwszej kwarcie obie drużyny utrzymywały się praktycznie na remisie, z wynikiem 15:13 na korzyść Liceum nr X. Jednak to było dopiero początek emocji. Chłopacy z dziesiątki zdecydowanie włączyli wyższy bieg w kolejnych kwartach, co pozwoliło im systematycznie odskakiwać rywalom.

W drugiej połowie meczu nasza drużyna zdominowała zarówno grę ofensywną, jak i defensywną. Zespołowa praca, precyzyjne rzuty i doskonała koordynacja sprawiły, że Liceum nr III miało coraz trudniejsze zadanie zatrzymania naszych zawodników. Wynik 56:34 doskonale odzwierciedla przewagę, jaką nasza drużyna zdołała zdobyć w trakcie spotkania.

To pierwsza wygrana naszej szkoły w tegorocznym sezonie koszykówki, co z pewnością buduje atmosferę zwycięstwa i motywuje zawodników do dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania przyniosą równie pozytywne rezultaty, a drużyna będzie kontynuować imponującą passę, utrzymując się na czele tabeli ligowej. Gratulujemy chłopakom z Liceum nr X za świetną grę i zasłużone zwycięstwo!

SKŁAD DRUŻYNY

 1. Maks Gwalik
 2. Oskar Lofek
 3. Hubert Kordal
 4. Wojciech Wolicki
 5. Ignacy Bednarzewski
 6. Szymon Jankiewicz
 7. Hubert Ostrowski
 8. Michał Chojnacki
 9. Oskar Różycki
 10. Michał Rumiński
 11. Tomasz Andrys
 12. Michał Drzazga