Legimi

Miło nam poinformować, że w ramach projektu e-Czytelnia/WSBSz został przedłużony dostęp (do końca 2024 roku) do największego polskiego serwisu z literaturą Legimi. Kod dostępu pobrany w roku 2023 jest ważny 12 miesięcy, po jego wygaśnięciu można pobierać nowy kod zgodnie z instrukcją w menu Pomoc Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej. Także nowi czytelnicy mogą pobrać kod dostępu.

Przypominamy, że e-CZYTELNIA umożliwia poprzez katalog WSBSz – INTEGRO dostęp do ponad 192 000 tytułów z Legimi, do prawie 7000 tytułów Wolnych Lektur oraz do ponad 90000 publikacji z Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej. Oprócz ebooków jest nadal możliwość korzystania również z audiobooków z Wolnych Lektur.

Z książek tych mogą korzystać wszyscy użytkownicy Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej. Konta do WPE (katalog biblioteczny) tworzy uprawniona osoba (w naszej szkole jest to Magdalena Wilkocka)

Wyszukiwanie dokumentów elektronicznych e-CZYTELNI odbywa się w taki sam sposób jak i innych publikacji tradycyjnych Katalogu Centralnego WSBSz. Z ebooków Legimi korzystamy poprzez specjalną aplikację zainstalowaną na komputerze, smartfonie, tablecie czy czytniku.

Instrukcja pobrania kodu i zalogowania do Legimi dostępna jest w menu Pomoc Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej oraz w linku poniżej.

Osoby, które mają już aktywowane konta biblioteczne w WSBSz i pobierały już kody Legimi robią to w ten sam sposób co ostatnio.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do biblioteki.

Legimi instrukcja

Ulotka WSBS