Złoto, cenne doświadczenie, zapis w historii rozgrywek – czyli jak to było na Mistrzostwach Polski turnieju z „SKSu do AZSu”


Cześć wszystkim! 1-3go Grudnia nasi uczniowie brali udział w rywalizacji sportowej w Warszawie. Chcemy podzielić się z Wami podsumowaniem niezwykłych zmagań naszej szkoły na Mistrzostwach Polski „SKSu do AZSu”. To były dwa dni pełne emocji, walki i sportowej pasji, które na zawsze zapisały się w historii X LO Wrocław.

Pierwszy dzień był pełen wyzwań dla naszych koszykarzy. Zaczęliśmy od potyczki z gospodarzami z Warszawy, gdzie mimo pełnego zaangażowania i walki do końca, musieliśmy uznać wyższość chłopaków ze stolicy.

Następnie przyszła chwila zmierzenia się z doświadczonymi zawodnikami z Torunia. Torunianie to zgrana ekipa grająca na co dzień w Klubie Toruńskie Pierniki. Nasza drużyna nie zdołała sięgnąć po zwycięstwo.

W trzecim meczu jednak nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania, triumfując nad drużyną z Katowic.

W tenisie stołowym Karolina Ziółkowska i Maksymilian Jarzębiński pokazali prawdziwą determinację i zaangażowanie. Oboje zdobyli cenne doświadczenie i stanęli twarzą w twarz z rywalami najwyższej klasy. Nie było łatwo ani przez chwile. Mimo, że Maks nie jest zawodnikiem klubowym wygrał spotkanie co pozwoliło mu wpisać się do 10 najlepszych tenisistów stołowych na tym turnieju.

Przechodząc do drugiego dnia zawodów, historia nabrała nowego blasku.

Dominik Syposz zdobył zwycięstwo na ergometrze wioślarskim, co było nie lada wyzwaniem. Jego ostatnie sekundy zapewniły mu zwycięstwo wygrywając o 7 metrów ze swoim przeciwnikiem.

Dzięki rekordom życiowym Ignacego Bednarzewskiego, Oskara Lofka i reprezentanta Wrocławia z IVX LO, drużyna męska stanęła na podium, zdobywając zasłużone zwycięstwo! To Wrocław okazał się najlepszym wiosłującym regionem w kraju.

Nasze dziewczęta Laura Jasek i Hanna Mikołajczak także miały szanse na drużynowy brąz, jednak losy rywalizacji były nieco przeciwne. Tylko 1,5 pkt zabrakło im do brązowego miejsca.

W ostatnim meczu drużyna koszykarzy walczyła dzielnie o medal do ostatniego gwizdka, jednak przekonaliśmy się, że czasem trochę brakuje szczęścia. 😁 Chociaż medal nam umknął, to gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Skład koszykarzy:

  1. Jankiewicz Szymon
  2. Chojnacki Michał
  3. Fast Grzegorz
  4. Gawlik Maksymilian
  5. Lofek Oskar
  6. Ostrowski Hubert
  7. Radaczyński Mikołaj
  8. Różycki Oskar
  9. Warkocz Jonatan
  10. Wolicki Wojciech

Godnie reprezentowaliście X LO Wrocław, dając z siebie wszystko na arenie sportowej.

Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć! 💙🏀🏓🏅