Gorzko, słodko… Co w świecie koszykówki ?


Po sukcesie i awansie na Mistrzostwa Polski turnieju „z SKSu do AZSu”, przyszedł czas na „wiadro zimnej wody na głowę.” Nasza reprezentacja koszykówki LO nr X, pełna nadziei i determinacji, stanęła do rywalizacji i pierwszego meczu w Ligi Basketmania. 19 października rozegraliśmy pierwszy mecz z reprezentacją Liceum nr IX. Mimo dobrej postawy na boisku to rywale okazali się skuteczniejsi i bardziej poukładani na boisku co zaowocowało ich zwycięstwem. Ta przegrana dała nam mentalnego kopa do dalszej pracy, co przyniosło skutki już kilka dni później.

W dni 23 października, reprezentacja koszykówki Liceum Ogólnokształcącego nr X przystąpiła do rywalizacji w grupowej fazie prestiżowego turnieju licealiady. W tych dwóch emocjonujących spotkaniach nasi chłopcy stanęli twarzą w twarz z dwoma godnymi rywalami: drużyną Licealnej Szkoły Mundurowej (LSM) oraz drużyną LO nr V.

W obu tych meczach nasi zawodnicy prezentowali niesamowity poziom umiejętności i zaangażowania. Pierwsze spotkanie z drużyną LSM okazało się niezwykle emocjonujące, przyciągając uwagę wszystkich widzów zgromadzonych na trybunach. Chłopcy LO nr X zaprezentowali znakomitą grę w obronie, skuteczne ataki i znakomity teamwork. Dzięki doskonałej koordynacji i nieustępliwości zdołaliśmy zdobyć prowadzenie i utrzymać je do ostatniego gwizdka sędziego. Zakończyliśmy to spotkanie zwycięstwem, co wywołało euforię wśród zawodników i kibiców.

Mecz z drużyną LO nr V był kolejnym wspaniałym widowiskiem. Nasi chłopcy, nie spoczywając na laurach po zwycięstwie nad LSM, podjęli wyzwanie i stanęli do kolejnego pojedynku z determinacją. To spotkanie było pełne dynamicznych akcji, rzutów za trzy punkty i zaciętych pojedynków pod koszem. Znowu pokazaliśmy się z jak najlepszej strony, zdobywając kolejne zwycięstwo i zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie. Atmosfera na trybunach była niesamowita, a nasza drużyna została nagrodzona owacjami na koniec meczu.

Chłopcy reprezentujący LO nr X zagrali w obu tych spotkaniach naprawdę wspaniałe mecze, co dowodzi ich ogromnej determinacji, umiejętności oraz zgrania. Ten sukces w fazie grupowej jest owocem ciężkiej pracy i wielu godzin treningów. Jesteśmy dumni z naszej drużyny i pełni optymizmu patrzymy w przód w nadchodzące ćwierćfinały.

Ćwierćfinały turnieju Licealiady odbędą się 27 listopada 2023 roku, a my jesteśmy już gotowi, by kontynuować naszą imponującą trasę. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy zachowają to samo zaangażowanie i ducha walki, które zaprezentowaliśmy w grupowej fazie. Trzymamy kciuki za naszą drużynę i liczymy na kolejne emocjonujące spotkania na koszykarskim parkiecie.

Skład reprezentacji

1Szymon Jankiewicz2G
2Filip Borowski4G
3Tymon Lewandowski2H
4Hubert Ostrowski4E
5Michał Chojnacki4E
6Oskar Różycki3H
7Mateusz Kasperek3H
8Grzegorz Fast1G
9Maksym Gawlik1K
10Oskar Lofek4A
11Mikołaj Radaczyński1L
12Kacper Maśluk4A
13Wojtek Wolicki1K
14Adam Kasza1L
15Michał Drzazga1L
16Pawał Siewierski1G
17Hubert Kordal1L
18Michał Rumiński1L
19Jonatan Warkocz3F
TRENER: Krzysztof Otwinowski