Szczyt Cyfrowy IGF Polska 2023

4 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w SZCZYCIE CYFROWYM IGF POLSKA 2023, który odbył się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. ING Polska to lokalne Forum Zarządzania Internetem, działające w ramach ogólnoświatowej inicjatywy ONZ.

Wydarzenie miało na celu inicjowanie i ułatwienie globalnej dyskusji o rozwoju przestrzeni cyfrowej oraz o aktualnych i kluczowych kwestiach związanych z funkcjonowaniem Internetu. Chętni mieli okazję uczestniczyć w  licznych prelekcjach i warsztatach, realizowanych w trzech obszarach tematycznych: Technologie w służbie społeczeństwu, Człowiek w Internecie, Forum legislacji cyfrowej.

Warsztat, który szczególnie nas zainteresował to: Sztuczna inteligencja w twoich rękach: warsztat świadomego korzystania z narzędzie AI. Uczniowie naszej szkoły zostali również zaproszeni przez Wrocławskie Centrum Integracji Społecznej do stworzenia nowej definicji ,, Cyfryzacji odpowiedzialnej społecznie”. Utworzona przez nas oraz uczniów z czterech wrocławskich szkół definicja, została spisana i przekazana organizatorom Szczytu, a tym samym włączona w globalną dyskusję o zarządzaniu Internetem.

Aneta Radomyska

Szczyt Cyfrowy IGF Polska 2023 https://www.youtube.com/watch?v=h3iwkgVqhf4