Rewelacyjny Występ Reprezentacji Koszykówki Chłopców z Naszej Szkoły na Wrocławskim Turnieju


Nasze liceum może z dumą podzielić się informacją o osiągnięciach naszej szkolnej reprezentacji koszykówki chłopców podczas niezwykłego Wrocławskiego Turnieju. Wydarzenie to miało miejsce 19 września 2023 roku, a uczestniczyły w nim drużyny ze Wrocławia, które stawiły czoła wyczerpującej rywalizacji.

W turnieju udział wzięły cztery drużyny z Wrocławia oraz nasza reprezentacja koszykówki chłopców, tworząc naprawdę widowiskowe rozgrywki. Nasza szkolna drużyna wykazała się ogromną pasją do koszykówki oraz determinacją na każdym etapie turnieju.


Wyniki poszczególnych meczów były następujące:

1. Liceum Ogólnokształcące nr X vs. Liceum Sportowe Gimbasket: Nasza reprezentacja triumfowała z wynikiem 30:19, prezentując imponującą grę zarówno w ataku, jak i w obronie.

2.ZS Ekonomiczno-Administracyjnych vs. 1 Liceum Ogólnokształcące nr X: Nasi zawodnicy znów byli niepokonani, wygrywając z wynikiem 43:27 i pokazując swoją dominację na boisku.

3. Liceum Ogólnokształcące nr X vs. 3 Liceum Ogólnokształcące nr IX: To spotkanie również zakończyło się sukcesem naszej reprezentacji, która wygrała 21:10, zachowując swoją wyjątkową formę.

4. Liceum Ogólnokształcące nr III vs. 1 Liceum Ogólnokształcące nr X: Ten mecz był wyjątkowo zacięty, a nasza drużyna utrzymała się w niesamowicie wyrównanej walce, kończąc mecz wynikiem 30:29 i zdobywając zaszczytne zwycięstwo.

To nie była łatwa droga do sukcesu, a wszystko to zawdzięczamy ogromnemu wysiłkowi naszych zawodników, którzy poświęcali mnóstwo czasu na treningi. Warto dodać, że do gry w koszykówkę w naszej szkole jest wielu chętnych, którzy uczestniczą na treningach zaczynając w środy i czwartki od samego rana o 6:45, oraz w poniedziałki o 16:00. To dowodzi, że pasja do koszykówki jest żywa wśród naszych uczniów.


Skład naszej reprezentacji koszykówki chłopców:

Szymon Jankiewicz (2G)

Filip Borowski (4G)

Tymon Lewandowski (2A)

Hubert Ostrowski (4E)

Michał Chojnacki (4E)

Oskar Różycki (3H)

Grzegorz Fast (1G)

Maksym Gawlik (1K)

Oskar Lofek (4A)

Mikołaj Radaczyński (1L)

Wojtek Wolicki (1K)

Jonatan Warkocz (3)


Te wyniki potwierdzają ogromny talent i zaangażowanie naszych koszykarzy oraz wysokie umiejętności naszych trenerów.

Nasza reprezentacja X LO zdobyła zwycięstwo w Wrocławskim Turnieju, a to oznacza, że wywalczyła miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich! Naszych zawodników czeka kolejne emocjonujące wyzwanie, gdyż w grudniu będą walczyć w Warszawie o tytuł najlepszej szkoły w kraju.

Nasza szkolna reprezentacja koszykówki chłopców udowodniła, że z determinacją, ciężką pracą i ogromnym zaangażowaniem można osiągnąć wielkie sukcesy sportowe. To ogromna duma dla naszej szkoły i miasta, że możemy się poszczycić tak utalentowaną drużyną koszykówki.

Serdecznie dziękujemy naszym zawodnikom, trenerom, rodzicom oraz wszystkim, którzy wspierali naszą reprezentację na tej sportowej przygodzie. To dopiero początek wielkiej kariery naszych koszykarzy, a my jesteśmy przekonani, że osiągną jeszcze wiele wspaniałych sukcesów.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w rozwijanie sportowej pasji naszych uczniów. Razem osiągamy wielkie rzeczy!

Goście odwiedzający naszą szkołę mogą być pewni, że u nas sport stoi na najwyższym poziomie, a nasza reprezentacja koszykówki chłopców jest prawdziwą dumą Wrocławia. Będziemy nadal wspierać naszych zawodników, pomagając im osiągać swoje marzenia i cele sportowe.

Gratulujemy naszej reprezentacji koszykówki chłopców osiągnięcia tak wyjątkowych wyników w trakcie Wrocławskiego Turnieju! Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi i dołączenie do naszej sportowej rodziny.