III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Śląsku Wrocław

Dnia 19 maja na Stadionie Tarczyński Arena podsumowaliśmy III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Śląsku Wrocław organizowany przez naszą szkołę i WKS Śląsk.

25 kwietnia w X LO uczniowie 14 szkół pisali test, który sprawdzał wiedzę na temat historii, jak i czasów współczesnych piłkarskiego Śląska Wrocław. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o najważniejszych faktach, datach, osiągnięciach na arenie krajowej i międzynarodowej oraz największych osobowościach klubu (wybitnych zawodnikach i trenerach).

Dziś uczestnicy konkursu wzięli udział w wycieczce po stadionie wraz z przewodnikiem,

w ramach której zwiedziliśmy piłkarskie szatnie, salę konferencyjną, strefę wywiadów, obejrzeliśmy „korytarz historii” którym piłkarze idą do szatni, a nawet zobaczyliśmy stadionowy areszt! Po zwiedzaniu w sali konferencyjnej odbyło się wręczenie nagród i upominków dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników konkursu.

W części oficjalnej konkursu udział wzięła Pani Krystyna Pączkowska reprezentantka Polski w spadochroniarstwie, wicemistrzyni świata i wielokrotna mistrzyni Polski w barwach Śląska Wrocław oraz pracownicy WKS Śląsk Panowie Jędrzej Rybak i Tomasz Szozda.

Konkurs podsumowała Dyrektor X LO Pani Zofia Bentkowska-Sztonyk.

Wyniki w kategorii szkoły podstawowe:

1. SP 77
  2. SP 91
  3. SP 10
  4. SP 50
  5. SP 108
  6. SP 83
  7. SP 4 Oława

Wyniki w kategorii Szkoły Ponadpodstawowe:

1. PZSZ w Trzebnicy
  2. ZSE-O we Wrocławiu
  3. LO Syców
  4. LO X i LO XVII
  5. LO III
  6. LZN

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Engel z 2B, Wojciech Sapija z 2B i Krzysztof Rakowicz z klasy 2E.

Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!