Julia Morawska z klasy IV B zwyciężczynią Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra. Wyróżnienie dla Marty Piotrowskiej z klasy I B.

Triumfatorką XVIII edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra została Julia Morawska z klasy IV B (opiekun: Małgorzata Jakubek).

Po raz pierwszy w historii konkursu uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr X wygrała ten prestiżowy konkurs literacki. Zwyciężyła w pięknym stylu. Decyzja jury była jednogłośna. Praca Julii była najlepsza. Julia Morawska została laureatką I nagrody XVIII Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra.

Wyróżnienie w konkursie zdobyła Marta Piotrowska z klasy I B (opiekun: Małgorzata Jakubek).

Julia i Marta są uczennicami klas humanistycznych, w których na poziomie rozszerzonym realizowane są następujące przedmioty: język polski, historia i język angielski.

Julia Morawska w roku szkolnym 2021/2022 jako uczennica klasy trzeciej zdobyła tytuł Finalisty LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (opiekun: Małgorzata Jakubek).

XVIII Dolnośląski Konkurs Literacki o Laur Złotego Pióra odbył się w I semestrze roku szkolnego 2022/2023.

Małgorzata Jakubek