XIX EDYCJA OTWARTEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FIZYCZNEGO IM. BOŻENY KORONKIEWICZ 2023 – PODSUMOWANIE II ETAPU

Dnia 03 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się II etap XIX edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2023. Kolejny raz jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia, które organizujemy wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Wrocławia oraz Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

W II etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 18 szkół ponadpodstawowych z naszego kraju, którzy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez Panią dr inż. Mirelę Kaczmarek – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Koordynatorami części pisemnej konkursu byli:
Pani dr inż. Mirela Kaczmarek z Uniwersytetu Wrocławskiego,
Pan dr Marek Gusowski z Politechniki Wrocławskiej,

Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z uczniami klasy III D, III E, I E i II E wysłuchali wykładu: „Kolorowy zawrót głowy, czyli o barwach w przyrodzie” prowadzony przez dr hab. Ewę Dębowską, emerytowaną profesor Uniwersytetu Wrocławskiego – przewodniczącą Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Natomiast nauczyciele fizyki wszystkich uczestników konkursu wraz z nauczycielami fizyki Liceum Ogólnokształcącego Nr X sprawdzali prace konkursowe.
Jury konkursu wyłoniło 10 finalistów, którzy przystąpią do etapu ustnego 05 kwietnia 2023 r.
Finalistami XIX edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2023 zostali:
Igor Hańczaruk – Liceum Ogólnokształcące Nr IX im. Juliusza Słowackiego, Wrocław
Szymon Nowicki – Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza, Wrocław
Oliwier Lechnik – Liceum Ogólnokształcące Nr X im. Stefanii Sempołowskiej, Wrocław
Hubert Berlicki – Liceum Ogólnokształcące Nr X im. Stefanii Sempołowskiej, Wrocław
Agata Gut – Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej, Wrocław
Kinga Diug – Liceum Ogólnokształcącego Nr I, Oława
Krzysztof Staroń – Elektroniczne Zakłady Naukowe, Wrocław
Szymon Lisik – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Dzierżoniów
Jakub Wieczorek – Alternatywne Liceum Ogólnokształcące, Kłodzko
Katarzyna Jakowinicz – Liceum Ogólnokształcącego Nr I, Oława
Finalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wraz z nauczycielami i delegacjami 05 kwietnia 2023 roku na finał konkursu.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a nauczycielom fizyki i pracownikom uczelni za ciężką i sprawną pracę.
Dziękuję również uczniom klasy III E za otoczenie opieką naszych gości i pomoc w przeprowadzeniu II etapu konkursu.
Małgorzata Stysiak (organizator konkursu)