LEKKOATLETYKA W X LO – Mistrzostwo Polski i rekord Polski U 18 w biegu na 300m naszego ucznia Kuby Szarapo!

10-12 lutego 2023 r. w Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Startowali również uczniowie naszej szkoły trenujący na co dzień w MKS MOS Wrocław.

  1. Jakub Szarapo (trener Jacek Skrzypiński) II C
  2. Emilia Żabska (trener Jacek Skrzypiński) IV A
  3. Joanna Banasiak (trener Tomasz Szomburg) IV E
  4. Zofia Kadyło (trener Wiliam Rostek) II B

Znakomity sukces osiągnął Kuba Szarapo – bijąc już w eliminacjach biegu na 300m wynikiem 34,30 8-letni rekord Polski T. Zimnego. Dzień później w finale 300m poprawił swój własny rekord Polski na 34,07, który w tym momencie stał się najlepszym wynikiem na świecie w 2023 roku w kategorii wiekowej do 18 lat! Dwie godziny po biegu na 300m, Kuba pobiegł w sztafecie 4x400m mix MKS MOS Wrocław razem z Zofią Kadyło i B. Walków oraz G. Stopą. Sztafeta zajęła 5 miejsce w Polsce (na 19 startujących).

Emilia Żabska biegając na 60m wygrała finał B (9m) ustanawiając rekord życiowy. Joanna Banasiak w silnej stawce na 800m nie dostała się do finału. Zosi Kadyło w biegu na 200m mimo rekordu życiowego zabrakło do finału niecałe 0,3 sek.

Przy okazji sukcesów na Halowych Mistrzostwach Polski trzeba wspomnieć o medalach zdobytych przez naszych uczniów na Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska, które odbyły się w Łodzi 2 tygodnie przed Mistrzostwami Polski.

  1. Kuba Szarapo 2 medale złote – na 60m i 200m
  2. Emilia Żabska srebro na 60m i brąz na 200m
  3. Zofia Kadyło srebro na 200m
  4. Joanna Banasiak srebro na 800m
  5. Piotr Wolański I C brąz na 600m
  6. Natalia Łokietko IV A brąz na 60m ppł.

Z obu imprez mistrzowskich zamieszczam kilka zdjęć. Niektórzy startowali na Mistrzostwach Dolnego Śląska kilka dni po studniówce. Dlatego i takie fotki się tu znajdują.

Więcej zdjęć na stronie PZLA https://www.pzla.pl/kategoria/123-aktualnosci w zakładce galerie.