Wycieczki integracyjne klas pierwszych

W dniach 12-15.09.2022 uczniowie klas pierwszych wybrali się na wyjazdy integracyjne do Srebrnej Góry. W każdym dniu, grupa złożona z dwóch lub trzech klas, ćwiczyła umiejętność zachowywania zimnej krwi podczas pionowego zjazdu z 27- metrowego wiaduktu. Następnie na utrzymującej się jeszcze adrenalinie nowi uczniowie naszej szkoły sprawdzali siłę swoich nóg i rąk podczas wspinaczki pod okiem sprawdzonych instruktorów.
Po wyczynach sportowych  pierwszoklasiści udali się do Twierdzy Srebrna Góra. Spacerując po Górach Sowich, podziwiali widoki, które wyłaniały się spomiędzy drzew. Uczniowie, dzięki nietuzinkowym przewodnikom, poznali wiele informacji na temat Donjon – jednego z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej i nie tylko. Wiedzą już  miedzy innymi dlaczego ówcześni żołnierze woleli iść do więzienia niż do szpitala, w jaki sposób wszyscy mieścili się w łóżkach oraz to, jak strzela się z broni czarnoprochowej.
Oczywiście nie obyło się także bez ogniska!

Wszystkim polecamy odwiedziny w Srebrnej Górze i przepięknej okolicy!