Egzamin na kartę rowerową

Wśród wykroczeń, za które od początku 2022 r. karana jest jazda pojazdami innymi niż mechaniczne, pojawiła się kara grzywny w wysokości 1500zł za nieposiadanie karty rowerowej.

Oznacza to przede wszystkim rowery i elektryczne hulajnogi. W przypadku osób w wieku poniżej 18 lat do ich kierowania wymagana jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii A, A1, B1 albo T. Dopiero pełnoletnie osoby zyskują uprawnienia do jazdy rowerem i hulajnogą elektryczną bez zdawania testu i otrzymania dokumentu.

W związku z tym Dyrekcja szkoły organizuje, na prośbę Zarządu Samorządu Uczniowskiego, egzamin na kartę rowerową.

Wszyscy uczniowie poniżej 18 roku życia, którzy chcieliby przystąpić do egzaminu, proszeni są o zgłaszanie się wstępnie w poniższym formularzu oraz zapoznanie się z Regulaminem uzyskania karty rowerowej.

Z prawnego punktu widzenia nie istnieje Karta Rowerowa dla dorosłych. Podkreślmy to: Rowerzystów pełnoletnich nie obowiązuje Karta Rowerowa.

Samorząd Uczniowski 2021/2022

Zgłoszenia wstępne do egzaminu: https://forms.gle/KtPhiAXQCccfX7bJ6

DOKUMENTY

Arkusz zaliczeniowy można dostać u Pana Krzysztofa Mielczarka (sala B3) lub u członków Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Regulamin uzyskania karty rowerowej: