ZŁOTE WAKACJE NASZYCH WIOŚLARZY

Czas wakacji to sezon startowy w wioślarstwie. Wprawdzie sportowcy trenują cały rok ale to w wakacje odbywają się najważniejsze w sezonie zawody. Nasi uczniowie brali udział w Mistrzostwach Polski rozgrywanych na torze regatowym w Kruszwicy i  w Poznaniu.

Zloty medal Mistrzostw Polski w konkurencji czwórek ze sterniczką zdobyła uczennica III klasy Julia Żyła. Należy dodać, że zwycięską załogą sterowała Blanka Piecuch, która od września jest uczennicą pierwszej klasy naszego liceum. Julka Żyła dołożyła jeszcze brązowy medal w konkurencji dwójek bez sterniczki.

Na tych samych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych swoją klasę w konkurencji jedynek juniorów potwierdził Dominik Syposz; uczeń II klasy naszego liceum w pięknym stylu zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski i zloty medal.

I inni nasi uczniowie byli finalistami mistrzostw: Tymon Rydelzajął V miejsce w finałowym wyścigu dwójek podwójnych wiosłując w jednej łódce z Dominikiem Syposzem.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Igor Malinowski i Wojciech Zajączkowski- (klasa III) zajęli V miejsce w wyścigu dwójek podwójnych kategorii lekkiej.

Oskar Lofek i Kacper Pawłowski  (klasa III) zajęli VI pozycję w konkurencji dwójek bez sternika. 

Tegoroczne maturzystki naszego liceum Paulina Zdanowicz i Martyna Szewczyk uplasowały się na VI pozycji Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Również tegoroczny maturzysta Mateusz Kępa zajął V miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w konkurencji jedynek wagi lekkiej.

Gratulujemy sukcesów!

ewa

Ewa Gancarz