XXII miejsce w Mistrzostwach Świata Odysei Umysłu na Iowa State University, Ames, USA 2022 – podsumowanie

Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym dotarliśmy bezpiecznie na Kampus w Ames. Nasze zmagania zakończyły się zdobyciem XXII miejsca. Zaprezentowane rozwiązanie zadania pt.: Turbozagadka/Escape vroOM, w którym drużyny miały stworzyć pojazdy o napędach własnego pomysłu, obejrzało ponad 100 osób. W finale światowym, poza gospodarzami, do Stanów Zjednoczonych przybyły drużyny ze Szwajcarii, Korei Południowej oraz Polski, łącznie 550 drużyn, 6 tys. osób.

  1. Światowy Finał Odysei Umysłu na Iowa State University w Ames USA, to największe na świecie święto kreatywności, twórczych zmagań dla kilku tysięcy Odyseuszy. Uczestnicy programu samodzielnie analizowali różnorodne zadania, poszukiwali możliwości rozwiązania ich i dochodzenia do finału dzięki wysiłkowi grupy.
    Serdeczne dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak prestiżowym przedsięwzięciu.

Poniżej przedstawiamy foto-wrażenia z wyjazdu. W pierwszych dniach naszego pobytu zatrzymaliśmy się w Nowym Jorku, ażeby dotknąć serca Ameryki. Zobaczyliśmy największe atrakcje miasta: Manhattan, Memorial 9/11, Muzeum Historii Naturalnej, uczestniczyliśmy w spektaklu na Broadwayu, King off Lion. Przeszliśmy Brooklyn i Most Brookliński, byliśmy na piaszczystych plażach Coney Island nad Oceanem Atlantyckim.
Następnie z Nowego Jorku, przez Chicago i Fort Dodge, dotarliśmy na kampus Iowa State University w Ames. Tutaj, w gronie rówieśników, mogliśmy doświadczyć tego, jacy są, czym i jak żyją Amerykanie. Przeżyliśmy wiele ciekawych spotkań, rozmów, spacerów, zabaw. Mieszkaliśmy w amerykańskim akademiku, jedliśmy na studenckiej stołówce prawdziwe amerykańskie dania.
I to, co najważniejsze – wzięliśmy udział w Mistrzostwach Świata Odysei Umysłu! Udało nam się przewieźć scenografię i konkursowe pojazdy przez ocean:) Nie jest to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę, że jednej drużynie z Polski scenografia dotarła na kilka godzin przed występami i przez pierwsze dni grupa musiała na nowo przygotowywać rekwizyty zastępcze, zaczynajac od początku. Wystąpiliśmy na scenach Uniwersytetu Iowa. Oceniali nas międzynarodowi sędziowie. Oglądali nas kibice z różnych stron świata. Emocje sięgały zenitu.
Organizatorzy zapewnili młodzieży także towarzyszące imprezy- cudowne ceremonie rozpoczęcia i zakończenia Finałów, gdzie głos zabierał sędziwy już założyciel Odysei Umysłu Dr C. Samuel Micklus. Uczestniczyliśmy w Festiwalu narodów i kreatywności, spotykaliśmy się z tzw drużyną kumpelską z Oklahomy na kręgle, basen. I co ważne, mogliśmy opowiadać o Polsce, Wrocławiu i naszej szkole. Opowieści te były dla Amerykanów …egzotyczne:), a my mogliśmy zobaczyć na nowo, jak piękna jest Europa, Polska i Wrocław! Podróże kształcą.
Dziękujemy Społeczności szkolnej za to, że byliście z nami!

Zapraszamy młodzież do drużyn Odysei Umysłu w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Dziękujemy sponsorom i tym, którzy wspierali nas przed i w czasie podróży –

Prezydentowi Miasta Wrocław – Panu Jackowi Sutrykowi;
Dyrektorowi Departamentu Edukacji – Panu Jarosław Delewskiemu;
Dyrekcji XLO – Pani Zofii Bentkowsikiej – Sztonyk, Pani Ewie Piwnik, Pani Beacie Krywult – Szczudło, Gronu Pedagogicznemu, Radzie Rodziców.

Dziękujemy Rodzicom drużynowym i szkolnym;

Dziękujemy Firmom, Fundacjom i Uczelniom
Fundacji Kwarc
Polskiej Fundacji Narodowej
Firmie Cargounit
WBW Inwest
Devinity
XOXOWiFi
WhyNotTrawel
Nysa Motors Wrocław
Fundacji Odyseja Umysłu

Dziękujemy zaprzyjaźnionej uczelni Wyższej Szkole Bankowej.


Drużyna-Katarzyna Grzybowska 3en, Katarzyna Gawluk 3bn, Oliwia Mrożek 3bn, Zuzanna Hejmo 3bn, Michał Korzeniewski 3en, Paweł Plaminiak 3en

Rodzice uczniów, trenerzy i opiekunowie grupy.

Małgorzata Juźwin
Anna Wolak – Smirnow
Magdalena Domalewska