Każdy koniec jest początkiem nowej historii

W piątek 29 kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich, którą brawurowo poprowadzili Natalia Gierdalska i Igor Malinowski z klasy 3fn. Tegorocznych maturzystów pożegnała Pani Dyrektor Zofia Bentkowska-Sztonyk, w imieniu wychowawców klas trzecich zabrała głos Pani Marta Szynkiewicz-Salman, maturzystów reprezentowały Zosia Banasik i Inga Zając, po których wystąpiła przedstawicielka Rady Rodziców Pani Anna Poprawa-Łomotowska, a kropkę nad i postawił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Łomotowski.

Było uroczyście, wzruszająco i momentami… zaskakująco.

Wręczono nagrody Złotej Dwunastce, wyróżnienie za 100% frekwencję i podziękowania dla rodziców, którzy ze szczególnym zaangażowaniem włączyli się w życie szkoły. Część oficjalna uroczystości zakończyła się wręczeniem nagród Dziesiątce Osobowości X LO, składającej się z artystów Utalentowanej Dziesiątki, utytułowanych sportowców i osób aktywnie działających na rzecz społeczności szkolnej. Dziesiątkę Osobowości otwierał „nieustraszony wilk morski” czyli Kuba Szczepaniak, dla którego zespół w składzie powiększonym o Panią Dyrektor Zofię Bentkowską-Sztonyk i Panią Małgorzatę Juźwin wykonał szantę; a zamykała Zosia Banasik, która przejmująco wykonując piosenkę „Być kobietą” po raz kolejny udowodniła, że „Scena to ja!”

W części nieoficjalnej był czas na wspomnienia przy żywiołowym wykonaniu przez Utalentowaną Dziesiątkę utworu „Sobie i Wam” oraz krótki film „Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem” przygotowany przez Telewizję TENews zawierający wywiady z tegorocznymi maturzystami (Piotrek obiecał, że będzie dostępny).

Imprezę zamykał jak zwykle spektakularny koncert Utalentowanej Dziesiątki „Bałagan artystyczny” w reżyserii pani Katarzyny Łaszkiewicz. Owacje na stojąco i piękny bukiet mówią same za siebie.

Serdecznie dziękuję Pani Katarzynie Łaszkiewicz, Utalentowanej Dziesiątce, ekipie technicznej (w tym telewizyjnej) i uczniom klasy 3fn za wkład włożony w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości.

Justyna Mirowska, wychowawca klasy 3fn