Finał XVIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2022

Dnia 08 kwietnia 2022 roku  po dwóch latach zdalnego finału mogliśmy powrócić do tradycyjnej formy konkursu. W związku z tym w naszej szkole odbył się Finał XVIII Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2022. Wszystkie etapy organizujemy wspólnie  z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim.

                W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z różnych szkół ponadpodstawowych, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie referaty, pokazy lub inne formy dokumentujące  ich własne prace związane z zainteresowaniami, fascynacjami naukowymi czy też z własnymi badaniami z dziedziny fizyki i astronomii. Wszystkich finalistów przywitała pani dyrektor Zofia Bentkowska – Sztonyk a prezentacje 9 finalistów konkursu oceniało jury w składzie:

Przewodniczący:

  • mgr Beata Krywult – Szczudło  – wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr X

Członkowie jury:

  • prof. dr hab. Ewa Dębowska  – przedstawiciel Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego, autor zadań II etapu konkursu
  • mgr Helena Nazarenko – Fogt – wieloletni nauczyciel fizyki w LO nr X oraz współtwórca konkursu
  • dr hab. Agnieszka Ciżman  – z Katedry Fizyki Politechniki Wrocławskiej,
  • dr Mirela Kaczmarek  – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej  na Wydziale fizyki i astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, autor zadań II etapu konkursu,
  •  dr Arkadiusz Berlicki  – z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego,           

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą  konkursu oraz nagrodę główną XVIII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz  2022 otrzymał:

      Kamil Jendryka  z Liceum Ogólnokształcącego Nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu  który zaprezentował pracę na temat:  „Transfer energii przy użyciu obwodów rezonansowych, czyli nie wszystko co zdalne musi być złe”

LAUREATAMI zostali:

   Zofia Kuriata z Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku, 

   Bartosz Liss z Liceum Ogólnokształcącego Nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu,

   Aleksander Wolski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.

Kamil Jendryka otrzymał  „INDEKS POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ” oraz „INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO”  na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody książkowe i rzeczowe m.in. tablet graficzny ufundowany przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej  i telefon Xiaomi ufundowany przez Departament Edukacji.

Wszyscy pozostali laureaci  otrzymali „INDEKS STUDENTA WYDZIAŁU FIZYKI I ASTRONOMII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO” na kierunkach: astronomia, fizyka oraz fizyka techniczna oraz nagrody rzeczowe m.in. słuchawki bezprzewodowe JBL ufundowane przez Departament Edukacji i książkowe. Na zwycięzców i laureatów konkursu, którzy po zdanej maturze wybiorą naukę na Politechnice Wrocławskiej czekają dodatkowe niespodzianki.

   Zofia Kuriata z Alternatywnego Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku  otrzymała nagrodę publiczności (Słuchawki JBL ufundowane przez Departament Edukacji) .

Tytuł finalisty otrzymali:

Michał Kot – Liceum Ogólnokształcące Nr VI we Wrocławiu,

Wiktor Śląszkiewicz – Liceum Ogólnokształcące Nr VI we Wrocławiu,

Konstancja Lechocińska – Alternatywne Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku,

Wiktor Dobrowolski – Liceum Ogólnokształcące Nr IX im. Juliusza Słowackiego, Wrocław,

Szymon Nowicki – Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Adama Mickiewicza, Wrocław

Finaliści konkursu otrzymują nagrody rzeczowe i książkowe.

Wszystkim laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy.

   Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wraz z nauczycielami, kolegami oraz uczniami z naszej szkoły wysłuchali wykładu, który poprowadziła pani dr Urszula Bąk – Stęślicka z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „Słońce jakiego nie znamy”

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a uczniom klasy III EN, nauczycielom i pracownikom uczelni za ciężką i sprawną pracę.

                                                                                                              Małgorzata Kajser – Stysiak