Mistrzowska drużyna Odysei Umysłu poszukuje sponsorów – pomóż!

Zapraszamy do zrzutki – każda złotówka jest warta złota:)

Zapraszamy na ciasto do szkolnego baru za cztery złotówki 🙂

Media o nas

TVP 3 Fakty – Rozmowa o poranku 45:40

TVP3 Fakty – TVP Stream – Telewizja Polska S.A

Gazeta Wrocławska

Wrocław.pl – str. 4

Szkolna drużyna Odysei Umysłu, która zdobyła tytuł Mistrza Polski, będzie reprezentować Polskę na Światowych Finałach konkursu w Iowa State University, Ames, USA. Przez dwa lata nasi uczniowie brali udział w konkursie zdalne, co było spowodowane obostrzeniami związanymi z pandemią. Ten długi czas przygotowań, regularnych spotkań i rozwiązywania zadań konkursowych, został wynagrodzony kwalifikacją do Ogólnopolskiego, a następnie Światowego Finału konkursu. Nadszedł upragniony czas na spotkanie z uczestnikami konkursu z całego świata już w realu. Warto zaznaczyć, że dwie drużyny z XLO wygrały Ogólnopolski konkurs i reprezentowały naszą szkołę i Polskę na Finałach Światowych w USA. (2009 i 2014). A absolwenci naszej szkoły zostali Mistrzami Świata w 2017 r. 

Przygotowanie i udział w Konkursie Światowym wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o dofinansowanie edukacyjnego przedsięwzięcia opartego o reguły konkursu fundacji Odyseja Umysłu www.odyseja.org, realizującego w swoich założeniach  program kreatywnego rozwoju dzieci i młodzieży. Obiecujemy godnie reprezentować nasze miasto Wrocław, Dolny Śląsk oraz Polskę podczas Światowych Eliminacji w Iowa,  20  –  31 maja 2022 r. 
List intencyjny – tutaj

Informacje o zespole – tutaj


Będziemy wdzięczni za każde wsparcie
Z wyrazami szacunku

Dyrektor Szkoły
Zofia Bentkowska – Sztonyk

Opiekunowie grupy                                                                                                                                                                                            
Małgorzata Juźwin, Anna Wolak – Smirnow
Odyseusze oraz Rodzice                  

————————————————————————————————————–

Nr konta Rady Rodziców przy X LO Wrocław
nr konta bankowego: 35 1090 2590 0000 0001 4203 7243

Tytuł wpłaty –  LO X Wrocław, Finały Światowe Odysei Umysłu